ادعای شهردار آبادان در رسوایی بزرگ / چرا واکسن زدیم! + فیلم
حجم ویدیو: 7.71M | مدت زمان ویدیو: 00:01:04

به گزارش رکنا، پس از فاش شدن دریافت واکسن کرونا توسط شهردار و اعضای شورای شهر آبادان جنجال زیادی به راه افتاد، نماینده دادستان به پرونده ورود کرد و حتی دکتر نمکی وزیر بهداشت نیز دستور داد تا به این ماجرا رسیدگی شود.

حالا پس از گذشت چند روز از این اتفاق عجیب محمود رضا شیرازی‌ شهردار آبادان در پیام ویدیویی می‌گوید کارگران از او و امام‌جمعه آبادان خواسته‌اند تا همراه کارگران واکسن کرونا بزنند و او چند روز بعد به همراه 8 نفر از کارکنان شهرداری به مرکز بهداشت می‌رود و واکسن را دریافت می‌کند که پس از دریافت واکسن‌، یکی از مدیران شهرداری بی حال شده و اکنون با ۳۰ درصد درگیری ریه به بیمارستانی در تهران اعزام شده است.

8 مدیر شهرداری آبادان با ماسک واکسن کرونای پاکبانان را برای خود زدند + فیلم

اما ماجرا از چه قرار بود؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان می‌گوید که برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری این شهر از سهمیه واکسن کرونا ی پاکبان‌ها استفاده کرده‌اند.

 دادستان آبادان می‌گوید با مقام‌های متخلف در ماجرای واکسیناسیون در آبادان برخورد می‌شود اما رئیس شورای‌ عالی استان‌ها می‌گوید هیچ‌یک از اعضای شورای‌شهر آبادان در میان دریافت کنندگان واکسن نبوده‌‌اند و تنها 8 تن از مدیران شهرداری واکسن زده‌ بودند.

دستور فوری وزیر بهداشت برای برخورد با دزدان واکسن پاکبانان آبادان

 شکرالله سلمان‌زاده روز جمعه ۲۷ فروردین ماه ضمن اعلام این خبر گفت که چون این افراد ماسک بر چهره داشتند، شناسایی آن‌ها برای کادر درمان امکان پذیر نبوده، اما نام این افراد در فهرست ارسالی از سوی شهرداری موجود است.

آقای سلمان‌زاده به تعداد این مدیران شهری اشاره نکرده است.

رییس مرکز بهداشت آبادان، هشتم فروردین ماه امسال از تزریق واکسن کرونا به ۲۱۹ پاکبان شهرداری این شهر خبر داده بود.

پیشتر نیز در اسفند ۹۹ خبری از تزریق واکسن کرونا از سهمیه تطهیرکنندگان بهشت زهرا به یکی از مدیران شهرداری تهران منتشر شده بود.

پس از آغاز واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر درمان و گروه‌های شغلی آسیب‌پذیر، برخی گزارش‌ها حاکی از تزریق خارج از نوبت این واکسن منتشر شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران هم اسفند ۹۹ بر «لزوم شفاف‌سازی وزارت بهداشت در زمینه روند واکسیناسیون براساس اولویت‌های تعیین شده در سند ملی» تاکید کرده بود.

در ماه‌های گذشته انتقادهای بسیاری از روند کُند خرید واکسن کرونا و ابهام در چگونگی توزیع آن از سوی شهروندان، کارشناسان و مسئولان درمانی مطرح شده است.

محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری ایران ۲۰ فروردن ماه ضمن انتقاد از «بی‌عدالتی» در روند توزیع واکسن کرونا در کشور گفته بود که وزارت بهداشت ۴۵ هزار واکسن از حدود صد هزار واکسن را به یک سازمان به نام نظام پزشکی داده است.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران در روز پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ماه ۳۷۲ هزار و ۳۶۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۱۲ هزار و ۱۰۸ نفر نیز دُز دوم این واکسن را در کشور تزریق کرده‌اند.؟آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟