8 مدیر شهرداری آبادان با ماسک واکسن کرونای پاکبانان را برای خود زدند + فیلم
حجم ویدیو: 15.35M | مدت زمان ویدیو: 00:02:19

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان می‌گوید که برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری این شهر از سهمیه واکسن کرونا ی پاکبان‌ها استفاده کرده‌اند.

 دادستان آبادان می‌گوید با مقام‌های متخلف در ماجرای واکسیناسیون در آبادان برخورد می‌شود اما رئیس شورای‌ عالی استان‌ها می‌گوید هیچ‌یک از اعضای شورای‌شهر آبادان در میان دریافت کنندگان واکسن نبوده‌‌اند و تنها 8 تن از مدیران شهرداری واکسن زده‌ بودند.

به گزارش رکنا، شکرالله سلمان‌زاده روز جمعه ۲۷ فروردین ماه ضمن اعلام این خبر گفت که چون این افراد ماسک بر چهره داشتند، شناسایی آن‌ها برای کادر درمان امکان پذیر نبوده، اما نام این افراد در فهرست ارسالی از سوی شهرداری موجود است.

آقای سلمان‌زاده به تعداد این مدیران شهری اشاره نکرده است.

رییس مرکز بهداشت آبادان، هشتم فروردین ماه امسال از تزریق واکسن کرونا به ۲۱۹ پاکبان شهرداری این شهر خبر داده بود.

پیشتر نیز در اسفند ۹۹ خبری از تزریق واکسن کرونا از سهمیه تطهیرکنندگان بهشت زهرا به یکی از مدیران شهرداری تهران منتشر شده بود.

پس از آغاز واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر درمان و گروه‌های شغلی آسیب‌پذیر، برخی گزارش‌ها حاکی از تزریق خارج از نوبت این واکسن منتشر شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران هم اسفند ۹۹ بر «لزوم شفاف‌سازی وزارت بهداشت در زمینه روند واکسیناسیون براساس اولویت‌های تعیین شده در سند ملی» تاکید کرده بود.

در ماه‌های گذشته انتقادهای بسیاری از روند کُند خرید واکسن کرونا و ابهام در چگونگی توزیع آن از سوی شهروندان، کارشناسان و مسئولان درمانی مطرح شده است.

محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری ایران ۲۰ فروردن ماه ضمن انتقاد از «بی‌عدالتی» در روند توزیع واکسن کرونا در کشور گفته بود که وزارت بهداشت ۴۵ هزار واکسن از حدود صد هزار واکسن را به یک سازمان به نام نظام پزشکی داده است.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران در روز پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ماه ۳۷۲ هزار و ۳۶۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۱۲ هزار و ۱۰۸ نفر نیز دُز دوم این واکسن را در کشور تزریق کرده‌اند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟