مرگ  15 تن گربه ماهی  در ساحل جاسک /برای دومین بار در فروردین ماه

۱۲روز پس از مشاهده لاشه تعداد زیادی گربه ماهی در ساحل جاسک ،برای دومین بار درماه جاری این رویداد در وسعت جغرافیایی بیشتر وحجم حدود ۱۵تن تکرار شد.

به گزارش رکنا ، مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان روز چهارشنبه با تایید این خبر گفت: این بار لاشه بیش از ۱۵تن گربه ماهی به ساحل اورده شده که به نظر می رسد مرگ آنها دور از آب های ساحلی رخ داده است.

حبیب مسیحی تازیانی در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: دلیل اولیه برای دور بودن محل حادثه زیست محیطی، فساد ومتلاشی شدن لاشه هایی است که به ساحل آورده شده است.

وی اضافه کرد کارشناسان محیط زیست استان نمونه برداری های اولیه را انجام داده اند و یک گروه تحقیقاتی مشترک با کارشناسان پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس نیز تشکیل شده است.

مسیحی تازیانی یادآور شد: از سازمان محیط نیز درخواست کرده ایم کارشناسانی از تهران به منطقه اعزام شوند.‌

مدیرکل محیط زیست استان تصریح کرد:هرچند هنوز هیچ دلیلی نمی توان برای این اتفاق ارائه کرد اما به نظر می رسد علت این حادثه با دفعه قبل متفاوت باشد.

مسیحی تازیانی یادآور شد:در رویداد مشابه قبلی( ۱۳فروردین )صیادان محلی واژگون شدن قایق وتخلیه گربه ماهی های صید شده را پذیرفتند اما این بار چنین حادثه ای رخ نداده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟