فیلم شگفت‌انگیز از چهار پلنگ ایرانی در حال خوردن یک گوزن زرد
حجم ویدیو: 15.15M | مدت زمان ویدیو: 00:02:04

به گزارش رکنا، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس روز یک‌شنبه اعلام کرد : پیشتر محیط بانان سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی میانکتل لاشه یک راس گوزن زرد را با آثار و علائم مشکوک به شکار توسط گونه گوشتخوار مشاهده کرده و به وجود پلنگ دراین منطقه پی برده بودند.

بر این اساس با عزیمت کارشناس اداره نظارت بر امور حیات وحش به منطقه و نصب دوربین تله‌ای بر روی لاشه گوزن، تصویر یک پلنگ ایرانی به همراه توله آن که شب هنگام برای تغذیه مجدد از لاشه به محل برگشته بود ثبت گردید.

پلنگ ایرانی یکی از بزرگترین زیرگونه‌های پلنگ است که بومی غرب آسیا به شمار می آید و در فهرست سرخ اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت(IUCN) در طبقه جانوران در معرض خطر انقراض قرار دارد.

تصاویر گونه‌های گراز و حشی که از طعمه‌های پلنگ محسوب می شوند نیز در منطقه میانکتل ثبت شده است. سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی میانکتل در ۳۰ کیلومتری شمال کازرون و در مسیر جاده قدیم کازرون به شیراز و در محدوده منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان واقع شده است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب غرب شیراز دراستان فار س قرار دارد آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟