آژیر قرمز کرونایی در تهران / هر روز هزار بیمار کرونایی در تهران بستری می‌شوند

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اعلام کرد: هر روز هزار بیمار کرونایی در تهران بستری می شوند.

به گزارش رکنا ،معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: در سه روز اخیر روزانه بیش از یک هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری شده اند و این روند ادامه دارد.

دکتر نادر توکلی به روند افزایشی چشمگیر بستری ها اشاره کرد و افزود: با ادامه روند موجود، تعداد بیماران بستری ممکن است از پیک سوم هم بیشتر شود.

وی افزود: در حال حاضر ۵ هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که با ادامه این روند در چند روز آینده ظرفیت های بیمارستانی می تواند تکمیل شود.

وی ادامه داد: در پیک سوم کرونا پذیرش بیماران در استان تهران به ۷ هزار و ۵۰۰ بیمار رسیده بود اما الان این تعداد در روزهای اخیر به ۵ هزار و ۴۰۰ بیمار رسیده است.

وی تعداد تخت های بیمارستانی فعال در استان تهران را ۲۰ هزار تخت اعلام کرد و گفت: حداکثر حدود ۹ هزار تخت می تواند در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد.

وی ادامه: با اضافه شدن هزار تخت اورژانس در بیمارستان های تهران، تعداد تخت هایی که می تواند در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد  به ۱۰ هزار تخت می رسد.

دورکاری کارمندان در اغلب دستگاه ها رعایت نمی شود 

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران یکی از محدودیت های کرونایی را اعمال دورکاری اعلام کرد و گفت: دورکاری نیمی از کارمندان توسط اغلب دستگاه ها اجرا نمی شود.

توکلی افزود: محدودیت های جدید کرونایی از جمله قرنطینه چند روزه تهران که درخواست شده بود، مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا قرار نگرفت.

وی ادامه داد: فقط محدودیت وضعیت قرمز کرونایی مورد تصویب قرار گرفت که متاسفانه خیلی از موارد آن رعایت نمی شود.

 

کدخبر: 675749 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟