گلایه های وزیر بهداشت از مردم و مسئولان / روزهای سخت کرونایی در پیش است

سعید نمکی با نوشتن یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود بار دیگر از بی توجهی برخی مردم و مسئولان نسبت به همه گیری کرونا گلایه کرد و اظهار داشت: «قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید تا آتش، دامن پهنه کشورمان را نگیرد.»

به گزارش رکنا، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بار دیگر یادداشت گلایه آمیز دیگری در صفحه اینستاگرام خود نوشت و با تاکید بر این که روزهای سختی در پیش است، از بی توجهی مردم و مسئولان به دستورالعمل های بهداشتی در تعطیلات نوروزی گله کرد.

نمکی در این یادداشت نوشت: «ویروس سرکش انگلیسی از راه رسید، خوزستان را گرفتار کرد، شبانه روز تلاش نمودیم تا در آن استان که بیشتر از سه پیک کشوری قبلی گرفتارمان کرد مهارش کنیم. عملا ضرب شصت ویروس موتاسیون یافته را چشیدیم.»

وی در ادامه تاکید کرد: «ویروس مهاجم از هوا و زمین به دلایلی که جای بحثش در این مقال نمی گنجد، به همه جا پر گشود. ما نوشتیم، گفتیم، التماس کردیم، قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید، مهلت بدهید، تا مثل سال قبل از فرصت تعطیلات سال نو استفاده کنیم و با تشدید بیماریابی در طرح شهید سلیمانی خانه به خانه شعله های کوچک را شناسایی و مهار نماییم تا به هم نپیوندند و آتش، دامن پهنه کشورمان را نگیرد.»

وزیر بهداشت با انتقاد از سفرهای نوروزی مردم و تشکیل صف های طویل خرید کالاهای اساسی تاکید کرد: «گفتیم سفر و جمعیت سیال نمی گذارد طرح اجرا شود و بیماری نیز از نقاط گرفتار به مراکز پاک تر منتقل می شود. گفتیم صف های طولانی تهیه ارزاق شب عید، ساعت ها جمعیت سالمند تنیده در این صف ها را گرفتار می کند.»

نمکی با اشاره به به خستگی بی امان کادر درمان تصریح کرد: «می دانیم تاب آوری مردم مهم است، ولی تاب آوری مدافعین خسته سلامت پس از چهارده ماه کار بی وقفه و جان فشانی برای مدیریت پیک های پیوسته نیز مهم است.»

وی در ادامه یادداشت خود نوشت: «گفتیم: اقتصاد گردشگری اهمیت دارد ولی سرمایه اجتماعی نظام سلامت و هزینه های شیوع مجدد بیماری و اثراتش بر اقتصاد خرد و کلان کشور نیز بی اهمیت نیست. گفتیم اگر به حرف های کارشناسیمان گوش ندهند بهار سختی در پیش است.»

وزیر بهداشت همچنین با کنایه به دیگر اعضای تصمیم گیر در ستاد ملی مبارزه با کرونا یادداشت کرد: «شاید به این دلیل باور نکردند که اولا وزن ویروس موتاسیون یافته را در محاسبات اپیدمیولوژیک ما نمی شناختند و ثانیا همکارانمان سه پیک سنگین قبلی را آرام، بی صدا و مظلومانه مدیریت کردند و گروهی فکر کردند که فراز و فرود منحنی ها شاید به شیوه فوتوشاپ است!»

نمکی در این یادداشت ادامه داد: «در روزهای گذشته با روسای خسته و دل شکسته ی دانشگاه های علوم پزشکی تماس داشتم. به شدت نگرانند. بیمارانشان در حال افزایش و تخت هایشان در حال پر شدن است. ضمن آن که می دانند در این خیز جدید اولا زنجیر مهار غول سرکش بیماری با ویروس جدید گسسته تر است و ثانیا خود و سربازان مدافعشان خسته تر.»

وی در پایان تصریح کرد: «روزهای سختی در پیش است خداوند یاریمان کند تا نمانیم، تا دستاورد افتخارآمیز روزهای سخت تحریم به سادگی به باد نرود، تا شرمسار آنان که پایداری و همراهیمان کردند و شرمنده روح بلند مدافعین سلامت و خانواده هایشان نشویم. کمک کند تا عزیزان ارجمند دیگری را از دست ندهیم. انشالله» آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟