نحوه حضور کارمندان در تهران و شهرهای دیگر از فردا

دکتر ایرج حریرچی نحوه حضور کارمندان در مناطق نارنجی و قرمز از روز ۱۴ فروردین را تشریح کرد.

به گزارش رکنا، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به وضعیت رنگ بندی شهرهایی که اخیرا به دلیل بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی با طغیان بیماری کرونا مواجه شده و تغییر رنگ به نارنجی و قرمز داده‌اند، اظهار کرد: دستورالعمل‌های اجرایی در مناطق مختلف از جمله شهرهای نارنجی و قرمز منتشر شده و این شیوه‌نامه مصوب ستاد ملی مقابله با کروناست.

وی افزود: در شرایط کنونی و بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا در مناطق نارنجی یک سوم کارمندان مشاغل ضروری و مهم باید به صورت دورکاری کارهای محوله را انجام دهند؛ سایر ادارات هم باید نیمی از کارمندان به صورت دورکاری کارهای خود را انجام دهند.

حریرچی در خصوص نحوه حضور کارمندان ادارات در مناطق و شهرهای قرمز افزود: براساس آخرین دستورالعمل ستاد ملی کرونا در این مناطق در ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری حضور کارمندان به نصف کاهش پیدا می‌کند و یک دوم کارمندان باید به صورت دورکار کارهای مربوطه را انجام دهند، البته نحوه دورکاری کارمندان با موافقت مدیر هر قسمت خواهد بود.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: در شهرهای قرمز و در سایر اداراتی که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکاری باید کارهای مربوطه را باید انجام دهند.

حریرچی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی ادارات هنوز درباره نحوه فعالیت کارمندان خود از فردا تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند، گفت: ما به عنوان متولی بهداشتی کشور دستورالعمل‌های بهداشتی را ابلاغ می‌کنیم و دستگاه‌های مربوط باید در این باره تصمیم‌گیری کنند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟