117 شهرستان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا

همچنین بر این اساس تا این لحظه ۲۷۲ شهرستان در وضعیت زرد و تنها ۵۹ شهرستان آبی از نظر شرایط همه گیری کرونا هستند.

به گزارش رکنا؛ مطابق آخرین اطلاعات به روز رسانی شده در اپلیکشن ماسک وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی شهرستان های جلفا (آذربایجان شرقی)، تاکستان (قزوین)، سقز (کردستان)، کهگیلویه (کهگیلویه و بویراحمد)، الیگودرز و خرم‌آباد (لرستان) و نهاوند (همدان) به زودی در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت.

همچنین شهرستان های با وضعیت نارنجی: هشترود (آذربایجان شرقی)، خوی (آذربایجان غربی)، شاهین‌شهر و میمه، فریدن، فلاورجان و نائین (اصفهان)، ایلام و دره‌شهر (ایلام)، پاکدشت، پردیس، رباط‌کریم و ورامین (تهران)، شهرکرد، فارسان و کیار (چهارمحال و بختیاری)، بیرجند (خراسان جنوبی)، نیشابور (خراسان رضوی)، لالی (خوزستان)، ابهر و زنجان (زنجان)، جهرم، سپیدان، شیراز و کازرون (فارس)، البرز و بوئین زهرا (قزوین)، بیجار و دیواندره (کردستان)، رفسنجان (کرمان)، سرپل ذهاب، سنقر و کنگاور (کرمانشاه)، لنگرود (گیلان) و قائم شهر (مازندران) به زودی وارد وضعیت نارنجی می شوند.

خیز جدید کرونا که از جنوب غرب کشور آغاز شده بود، به سرعت در حال پیشروی است و شهرستان‌هایی از شمال و شرق کشور را هم درگیر کرده است. هم اکنون تعداد شهرستانهای قرمز کرونا به ۳۲ و نارنجی به ۸۵ افزایش یافته است. ۲۷۲ شهرستان در شرایط زرد و تنها ۵۹ شهرستان آبی هستند.

بر همین اساس، رنگ جدید شهرستانها که از امروز ۱۱ فروردین رسمی می‌شود در قسمت نقشه اپلیکیشن ماسک قرار گرفت. علاوه بر جنوب، غرب و مرکز کشور، شهرستانهایی از شمال و شرق درگیر افزایش روند مبتلایان شده اند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟