مشکلات تنفسی بیشترین علت مراجعه به مراکز اورژانس بوده است

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره خدمات اورژانس از ۲۵ اسفند تا نهم فروردین سال جاری در کشور گفت: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۹ فروردین سال جاری یک میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۷۰ نفر به اورژانس‌های بیمارستانی سراسر کشور مراجعه کرده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۷۶ نفر بیمار سرپایی بوده‌اند و ۴۱۸ هزار و ۴۴۴ نفر در مراکز درمانی بستری شدند. همچنین ۲۷ هزار و ۶۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

به گزارش رکنا، خالدی درباره بیشترین علت مراجعه به مراکز درمانی بیان کرد: مشکلات تنفسی با ۲۲۱ هزار و ۹۶۰ مراجعه، بیشترین علت مراجعه به مراکز اورژانس بوده است. پس از آن مشکلات ترومایی با ۱۲۱ هزار و ۲۰۳ مراجعه، مشکلات گوارشی با ۷۲ هزار و ۴۴۲ نفر مراجعه، مشکلات قلبی با ۶۸ هزار و ۵۵۳ نفر مراجعه و سکته قلبی با ۶ هزار و ۳۹۷ مراجعه در رتبه‌های بعدی مراجعه به مراکز اورژانسی قرار دارند.

سخنگوی سازمان اورژانس درباره انجام تست کرونا در این بازه زمانی عنوان کرد: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۹ فروردین سال جاری یک میلیون و ۸۹ هزار و ۹۷۱ تست pcr و ۳۲۴ هزار و ۹۲۳ تست سریع کرونا انجام شده است.

خالدی درباره مراقبت‌های بهداشتی در مرزهای کشور گفت: در مرزهای کشور ۱۱۹ هزار و ۶۵۷ تست کرونا از مسافران مرزی گرفته شده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟