تازه ترین وضعیت کرونا در ایران / تهران نارنجی خواهد شد

کرونا در کشورمان در وضعیت شکننده ای قرار دارد.

به گزارش رکنا، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا اظهار داشت: سال گذشته شاهد همت و پشتکار و همصدایی مردم با همکاران ما در حوزه سلامت بودیم و با رعایت پروتکل‌ها توانستیم در سطح دنیا کارنامه قابل قبولی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم در سال جدید مردم بر رعایت پروتکل‌ها دقت بیشتری داشته باشند اظهار داشت: تا پایان امسال واکسیناسیون همه مردم انجام می‌شود ولی تا آن زمان مردم باید پروتکل‌ها را رعایت کنند و اگر رعایت نشود باعث خواهد شد تا عزیزان بیشتری را از دست بدهیم.

رییسی افزود: سفر رفتن و دورهمی عامل شیوع بیماری کرونا است و ممکن است ویروس جهش یافته به ویروس جدید غالب شود و افرادی که به سفر نرفته‌اند از سفر پرهیز کرده و افرادی که به سفر رفته‌اند سریعتر برگردند.

وی ادامه داد: روند بستری در آذربایجان غربی و ارومیه رو به افزایش است و احتمال قرمز شدن ارومیه وجود دارد. شهرستان‌های خوانسار گلپایگان و کاشان روند صعودی است و احتمال قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد. شهرستان های آبدانان ایروان و دهلران در استان ایلام صعودی است.

رییسی گفت: در استان بوشهر شهرهای بوشهر، دیلم، کنگان وضعیت خوبی ندارند و رو به سمت نارنجی شدن هستند. در ترهان افزایش تدریجی بستری‌ها را شاهد هستیم و شهرستان های فیروزکوه و دماوند و پیشوا شاهد افزایش بستری هستیم.

معاون وزیر بهداشت افزود: روند بیماری شهرستان های ایذه و بهبهان در خوزستان به شدت صعودی است و شهرستان های بیجار سقز و بانه در کردستان درحال افزایش است و ممکن است تغییر رنگ صورت گیرد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟