جلوگیری از سفر ۷۰ بیمار کرونایی در فرودگاه و پایانه مسافربری اهواز

کرونا / امراله مردانی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار هزار تست رپید سریع و ۴۵۰ تست پی سی آر در مراکز نمونه گیری شرق اهواز انجام شد.

به گزارش رکنا، وی با بیان اینکه در تعطیلات چند روز اول عید، معمولا بار مراجعه به مراکز نمونه گیری کمتر می شود افزود: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۷۰ تست در فرودگاه اهواز انجام شد که تست پنج مسافر مثبت بود همچنین در پایانه مسافربری شرق اهواز ۴۳۰ مورد نمونه گیری صورت گرفت که ۲ مورد آن مثبت بود.

مردم به  مراکز نمونه گیری مراجعه می کنند

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: اکثر مردم به بهانه های مختلف به مراکز نمونه گیری مراجعه می کنند تا از سلامت خود آگاه شوند و به سفر بروند. بارها مشاهده شده عده ای برای اینکه به سفر بروند در برگه ثبت مشخصات خود به دروغ اعلام می کنند که علائمی همچون سردرد، تنگی نفس دارند تا از آنها تست گیری شود که کار درستی نیست.

وی ادامه داد: دورهمی های خانوادگی و رفت و آمدها در ایام تعطیلات عامل اصلی انتشار ویروس بوده و تاثیر زیادی در ابتلا به بیماری دارد لذا امیدواریم مردم این موضوع را جدی گرفته و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مردانی به طرح شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: در این طرح یک تیم پزشکی به درب منزل بیمارانی که دارای علائم شدیدی هستند و نیاز به پزشک دارند مراجعه کرده و آنها را تحت نظر دارند.

وی عنوان کرد: کار تیم ها رهگیری در طرح شهید قاسم سلیمانی، انجام تست گیری از اطرافیان بیمار است و به طور مرتب با بیماران شناسایی شده در ارتباط هستند. در بحث حمایت از بیماران، بسته های حمایتی توسط بسیج و سپاه بین آنها توزیع می شود.

در حال حاضر هشت شهرستان خوزستان قرمز و ۱۰ شهرستان نارنجی هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

برنا

 

آیا این خبر مفید بود؟