هدیه رایگان و با ارزش برای سمنانی ها هنگام تولد

منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان روز پنجشنبه در آیین جشن درختکاری و هفته گرامیداشت منابع طبیعی و آبخیزداری در محوطه مجتمع در حال ساخت فرهنگی و گردشگری امید سرخهافزود: یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافعان حرم و وطن را می‌توان با کاشت نهال شناسنامه دار هم گرامی داشت و کاشت درخت باید به معنای واقعی در استان سمنان فرهنگ سازی شود.

او با بیان اینکه کاشت نهال در نقاط مختلف استان براساس زیست بوم هر منطقه باشد، ادامه داد: باید به هر دلیل و مناسبت آیینی و ملی در کشور و استاندرخت کاشت شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: قرار است در ۲۰ هکتار از محوطه مجتمع در حال ساخت گردشگری و فرهنگی امید سرخه درخت کاشت شود که این اقدام بسیار ارزشمند و پسندیده است و با افزایش پوشش گیاهی شاهد فضای سبز خوب برای بهره مندی مردم استان و زائران حرم رضوی (ع) در آینده نزدیک در این منطقه خواهیم بود.

او اضافه کرد: استانداری سمنان همواره به حفاظت از عرصه‌های طبیعی و ملی معتقد بوده است و تغییر کاربردی اراضی خط قرمز استانداری سمنان است.

مرادی حقیقی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: در هفته درختکاری امسال بیش از ۸۰۰ هزار اصله نهال در نقاط مختلف استان سمنان کاشت می‌شود.

او با بیان اینکه انتظار می‌رود که اقشار مردم و مسئولان در کاشت درخت و حفاظت درختان در استان سمنان بکوشند ادامه داد: هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، بهانه‌ای است تا اقشار مردم به اهمیت مسئله درختکاری توجه ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیر، امام جمعه سرخه نیز گفت: کاشت نهال و توجه به درختکاری در فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی ما جایگاه ویژه‌ای دارد و این اصل مهم در جامعه بیش از پیش فرهنگ سازی شود.

امام جمعه سرخه با بیان اینکه آیات و روایات مختلفی در ارتباط با اهمیت درختکاری در دین مبین اسلام بیان شده است خاطرنشان کرد: درختکاری یک اصل مهم برای شکرگذاری نعمت‌های الهی است و باید به مناسبت‌های مختلف در کشور درخت کاشت شود.

او افزود: کاشت درخت در دین مبین اسلام مقدس است و از همین رو همه مردم و خصوصا مردم استان سمنان را به کاشت درخت سفارش می‌کنیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟