تجمع غیرضروری در گیلان ممنوع / گسترش کرونای انگلیسی در این استان

کرونا در گیلان می تازد و احتمال وجود کرونای انگلیسی در این استان بالاست.

به گزارش رکنا، مسعود نوروزی با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته خوشبختانه ویروس جهش یافته انگلیسی در استان گیلان مشاهده نشده است، گفت: با توجه به شیوع این ویروس در استان‌های دیگر کشور احتمال می‌رود در استان گیلان نیز شیوع پیدا کند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه به برخی علائم کرونای انگلیسی اشاره کرد و افزود: علائم ظاهری کرونای انگلیسی با دیگر نوع کرونا تفاوتی ندارد اما متأسفانه سرعت شیوع آن بسیار بالایی داشته و بیشتر سنین پایین را درگیر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه علائم کرونای انگلیسی زودتر نمایان می‌شود و درصد کشندگی بالایی دارد، اظهار کرد: از شهروندان درخواست می‌شود در تجمعات بخصوص رفت وآمدهای غیر ضروری و خریدهای آخر سالی تاحد ممکن پرهیز کنند و سالمندان نیز در موارد غیر ضروری از منزل خارج نشوند.

نوروزی با تاکید بر اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک تنها راه مقابله با این ویروس است، افزود: رعایت پروتکل‌های اجتماعی نسبت به گذشته با حساسیت بیشتری دنبال شود.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری شدن ۴۰۸ بیمار کرونایی در این استان خبر داد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ بیمار جدید شناسایی شده که ۸۰ نفر از شهروندان مبتلا به این ویروس در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمانند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

کدخبر: 662397
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟