شرایط جدید  ورود مسافران به قشم و بندرعباس در دوره کرونا اعلام شد

کرونا که شروع شد ایران به سرعت کیت های آزمایشی آن را وارد کردند اما در این مورد به خودکفایی رسیده و حتی کیت صادر کرد.

 

فرماندار بندرعباس گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال هزینه تست فوری کرونا از مسافران جزیره های قشم و هرمز در بندر شهید حقانی این شهر دریافت می‌شود.

عزیزاله کناری در نشست ستاد کرونا بندرعباس اظهار داشت: برای این منظور اکیپ مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در بندر شهید حقانی مستقر شده است. مسافرانی که تست جدید کرونا و نتایج آن منفی باشد می توانند به سفر خود ادامه دهنددر غیر صورت باید تست فوری داده و هزینه آن پرداخت کنند.

رییس ستاد کرونا بندرعباس افزود: دریابانی هم بایستی از تردد شناورهای غیر مجازی که اقدام به جابه‌جایی مسافران می‌کنند جلوگیری کند.

پیشتر مدیر بندر شهید حقانی بندرعباس گفته بود که از 18 بهمن ماه رفت و آمد گردشگران و مسافران به جزیره های استان بدون تست کرونا ممنوع است و برای همین منظور تیمی از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای گرفتن تست کرونا در محل اسکله بندر شهید حقانی بندرعباس مستقر شده است.

محمد احمدی زاده افزود: هم اکنون در مجموع ۶ مرکز در شهر بندرعباس و یک مرکز در بندرشهید حقانی برای انجام تست (PCR)و (RAPID)از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مشخص شده و شهروندان قشم و هرمز و افراد با کار ضروری بدون انجام تست کرونا مجاز به سفر هستند که توصیه می‌شود گردشگران پیش از مراجعه به بندرشهید حقانی تست کرونای خود را انجام دهند تا با کمترین زمان معطلی از خدمات بندری بهره‌مند شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟