سخن یک فعال اجتماعی با پرویز پرستویی / آقای بازیگر، کمک شیوه و روش  دارد

سپیده علیزاده - مدیر نخستین مرکز جامع خدمات کاهش آسیب برای زنان در تهران با انتشار نامه ای از چهره های دلسوز کشور بخصوص پرویز پرستویی درخواست کرد که به شیوه صحیح کمک به اقشار آسیب دیده جامعه دقت کنند و آسیب ها را بیشتر نکنند.

5eqc2fh5ucqo

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، سپیده علیزاده در این نامه اینگونه نوشته است:

"آقای بازیگر عزیز، حضور شما در پاتوق ها ضربه بزرگی به اجرای برنامه های کاهش آسیب است.

 در نیت خوب شما شکی نیست اما قبول کنید شما آگاهی و دانش این حوزه را ندارید .... کار را برای ما سخت تر از آنچه که هست نکنید. توزیع غذا و لباس و پتو برای ما "بهانه" است که بتوانیم وارد پاتوق ها شویم و خدمات کاهش آسیب را ارائه دهیم و با برقراری ارتباط با افراد مصرف کننده زمینه آمدنشان به مددسراها، شلترها و مراکز ترک اعتیاد و دریافت مشاوره تخصصی را فراهم کنیم. "بهانع" ما را نگیرید.

خبر دارید این روزها به تبعیت از تبلیغات شما، هر کسی صندوق عقب ماشینش را از غذا پر می کند و به پاتوق ها می رود. این کار علاوه بر اینکه امنیت آدمها را به خطر می‌اندازد، فضای پاتوق ها را هم بر هم میریزد، امنیت ما هم برای حضور در پاتوق ها و ارائه خدمات از بین می رود. کمک به نیازمندان جزو اعمال نیک است در این شکی نیست، اما کمک به هر گروه آسیب دیده شیوه و روشی دارد.

0102

آقای پرستویی عزیز ، هیجان افراد بی سرپناه ته خطی که اولین بار است آقای بازیگر خاطره انگیز را از نزدیک می بینند و گمان می‌کنند اگر جلو دوربین شما حرف بزنند زندگی‌شان زیر و رو می‌شود را با رضایت‌شان برای پخش چهره‌شان اشتباه نگیرید. مطمئن باشید آن لحظه یا خماراند یا نشئه و فردایش پشیمان می‌شوند.

آقای پرستویی دوست داشتنی، تلاش شما برای کمک به کارتن خواب‌ها ستودنی است، اینکه بی‌تفاوت نیستید، زیبا است، باور کنید ما از خدای‌مان بود که همه مسئولیت را به شما و دیگر دوستان می‌سپردیم و یک شب سر آسوده بر بالین می‌گذاشتیم. اما فردا زمستان تمام می‌شود و شما میروید و کمپین توزیع دو هزار پتو بهاره شما و خیریه آقای رسول خادم به اتمام میرسد و ما میمانیم و سالها تیشه‌ای که به فرهنگ کار با مصرف‌کنندگان مواد، کارتن خواب ها و آسیب های اجتماعی خورده است. ما و دیگر موسسات کاهش آسیب اینجا در عمق آسیب حضور داریم که به افراد علاقمند به حمایت از این گروه آسیب دیده تجربیاتمان را منتقل کنیم و شاید باور نکنید آرزویمان این است که روزی بیکار شویم و هیچ آسیب دیده ای نباشد که نیاز به خدمات ما داشته باشد. ما را درک کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سپیده علیزاده

آیا این خبر مفید بود؟