از دومین واکسن کرونا ایرانی  با نام "کوو پارس"رونمایی شد / تولید موسسه رازی+ فیلم و عکس
حجم ویدیو: 2.11M | مدت زمان ویدیو: 00:00:20

دقایقی پیش از دومین واکسن کرونای ایرانی ؛ تولید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.

واکسن رازی کووپارس

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ؛ دومین واکسن کرونایی ایرانی تولید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی رونمایی شد این  واکسن کوو پارس نام دارد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی قرار است دومین واکسن کرونا ایرانی را تولید کند.  شرکت رازی پیش از این  واکسن های مختلف همچون دیفتری، کزاز، اوریون، سرخک، فلج اطفال، سرخچه و... را تولید کرده است.

از افرادی که در این مراسم  حضور داشتند می توان به خاوازی وزیر کشاورزی ، بیگلری رییس انیستیتو رازی، حریرچی معاون وزیر بهداشت ، کیانوش جهانپور ؛ سخنگوی سازمان غذاو دارو و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت،پزشکیان عضو هیئت امنای موسسه رازی و نماینده مجلس نیز اشاره داشت.

خاوازی وزیر کشاورزی در این مراسم تاکید داشت :  این واکسن روی  بیش از ۵۰۰ حیوان از جمله موش، همستر و میمون آزمایش شد.

واکسنی استنشاقی و تزریقی

وزیر بهداشت نیز در خصوص این واکسن گفت:برای ایمن کردن مردم در برابر کرونا از سه طریق واکسن تهیه کردیم. اول واکسن تولید داخلی است. دوم واکسن هایی که با تکنولوژی خارج از کشور وارد کرده ایم. سوم واردات واکسن که با واکسن کرونای روسی شروع شده است.

سعید نمکی-وزیر بهداشت - در توضیح دومین واکسن کرونای ایرانی با نام "کوو پارس " گفت: این واکسن استنشاقی و تزریقی است.استنشاقی باعث می شود فرد به کلی ناقل بودن را از دست دهد.این واکسن را به عنوان گنجینه نفیس به ایران و کشورهای دیگر ارائه می کنیم.

وزیر بهداشت تاکید داشت : واکسن کالای سیاسی است  که در برخی کشورها برای تحت فشار قرار دادن دیگر کشورها  مورد استفاده قرار می گیرد.

اولین کشور درخواست کننده واکسن کرونا روسی بودیم

وزیر بهداشت در ادامه گفت : روزهای اول در مورد واکسن اسپووتینگ بر ما تاختند. در حالی که کشور آمریکا هم به  سراغ این واکسن برای تزریق به مردمش رفته است. به عنوان اولین کشوری بودیم که مذاکرات را با روسیه شروع کردیم اما گذاشتیم پانزدهمین کشوری باشیم که آن را وارد کنیم.

 

واکسن کرونای رازی

واکسن رازی کووپارس

آیا این خبر مفید بود؟