میزان پرداخت وام کرونا به کسب و کارها چقدر است؟ / وزیر کار اعلام کرد

کرونا موجب از رونق افتادن بسیاری از کسب و کار ها شده است. در این راستا وزیر کار از پرداخت 40 هزار میلیارد تومان وام کرونایی به کسب و کارها خبر داد.

به گزارش رکنا، از اواخر سال گذشته با تصمیم گیری و برنامه ریزی کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا تسهیلات کرونایی در چهار بخش خانوار, اشتغال محور, بنگاه محور و وام ودیعه مسکن پرداخت شده است.

در بخش خانوار سرپرستان خانوار وام‌های یک میلیون تومانی دریافت کردند، در بخش تسهیلات اشتغال محور، کسب‌وکارهای 14گانه با ثبت‌نام در سامانه کارا، وام ارزان قیمت کرونایی گرفتند، در تسهیلات بنگاه‌محور یا بخشی، بنگاه‌های فعال آسیب دیده از کرونا در حوزه‌های «گردشگری»، «فرهنگ و هنر» و «ورزش و جوانان» به تناسب ابعاد و بازار بنگاه‌ها تسهیلات گرفتند و در بخش وام ودیعه مسکن نیز مستاجران، متناسب با شهرهای محل سکونت خود در کلان‌شهرها، مراکز استان و شهرستان‌ها تسهیلات حمایتی دریافت کردند.

در مجموع حدود 58 هزار و 600میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان کرونا پرداخت شده است که از میان آنها به گفته ی محمد شریعتمداری, وزیرکار حدود 40هزار میلیارد تومان منابع وام 12درصد به تمام واحدهایی که در دوران کرونا آسیب دیده بودند اختصاص پیدا کرده است.

9800میلیارد تومان

در بخش کسب‌وکارهای 14گانه آسیب دیده‌ از کرونا نیز در دور اول پرداخت‌ها که با عنوان «تسهیلات کرونایی اشتغال محور» انجام گرفته بود، تاکنون 6.1 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده و با نهایی شدن فرایند پرداخت‌ پرونده‌های متقاضیان به ارزش 3.7 هزار میلیارد تومان، تا پایان سال این رقم مجموعا 9.8 به هزار میلیارد تومان می‌رسد.

4000میلیارد تومان

در حوزه تسهیلات بنگاه‌محور یا بخشی سه حوزه «گردشگری»، «فرهنگ و هنر» و «ورزش و جوانان» به ترتیب با 1500میلیارد تومان، 800میلیارد تومان و 1700میلیارد تومان مجموعا 4هزار میلیارد تومان درخواست تسهیلات داشته‌اند که هم اکنون نیز در جریان پرداخت قرار دارد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟