مانور ساعت صفر برای زلزله 5.7 ریشتری در تهران برگزار شد !

به گزارش رکنا، کریم همتی امروز (۵ دی) در جلسه‌ای که به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله برگزار شد، گفت: مدیران عامل، معاونان امداد و عوامل ذی‌ربط در محل EOC استان‌ها حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: نیروهای هلال احمر کل استان تهران در آماده باش هستند و برحسب دستوری که به آنان داده شده است، در منطقه‌ای که محل‌ وقوع زلزله است حضور خواهند داشت و لازم است که مدیران عامل و معاونان امداد تا پایان وقت حضور داشته باشند.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: در حوزه امداد نیز از تمام معاونان، مهدی ولی‌پور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خواسته می‌شود در محل مستقر شوند و تا پایان مانور در آنجا حضور داشته باشند.

همتی تاکید کرد: باید در ثبت و ضبط تمام اتفاقات دقت لازم صورت گیرد و ساعت ورود همکاران، عدم حضور آنان، ایراداتی که احیانا در استان‌ها وجود دارد و هرنوع اشکال در برقراری ارتباط باید ثبت و ضبط شوند تا در موارد مشابه و حوادث واقعی کمترین ایراد را داشته باشیم.

با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، مانور ساعت صفر در استان تهران اعلام و بر اساس این مانور، زلزله ای با قدرت ۵.۷ در مقیاس ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتری زمین، شهرستان اسلامشهر را لرزاند. رئیس سازمان امداد و نجات، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیر کل بحران استانداری تهران و دیگر مسئولان در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران و دیگر مدیران عامل استان‌ها به صورت ویدیو کنفرانسی در این مانور حضور دارند.

همچنین تیم های امدادی در منطقه زلزله زده مستقر شدند و امدادگران خدمات امدادی و کمک‌های اولیه را برای زلزله زدگان ارائه دادند. چادرهای امدادی نیز برای اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان برپا شده است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟