مهاجرت 400درصدی پرستاران ایرانی در دوره کرونا

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، با از خودگذشتگی هایی که پرستاران داشتند یک روز کم است برایشان. باید 336 روز را به یمن فداکاری هایشان روز پرستار نامید. پرستارانی که بیش نه به طمع پول و حقوق و نه به طمع مقام و پست بلکه به طمع نجات زندگی هموطنانشان حتی از زن و بچه، پدر و مادر و اقوام شان گذشتند تا جان مبتلایان به کووید-19 را نجات دهند. آنها سپر بلایی شدند در مقابل کرونا.

قرار بود از آنها تجلیل شود و پاداش ها به پای ایثارشان ریخته شود اما پاداش ها از 16 هزار تومان شروع شد و سقفش بلندتر از یک میلیون تومان نبود.

قرارداد های بدون هیچ مزایای 89روزه، کمبود پرستار، سختی کار و... هیچ کدام باعث نشد که پرستاران صحنه را برای جولان کرونا خالی کنند. آنها ایستادند در این دشمن نامرئی. اما بی مهری ها و به کار نگرفتن پرستاران بیکار در اوج کمبود نیروی پرستاری را مجبور به کوچ اجباری کرد.

شریفی مقدم . خانه پرستاری

محمدرضا شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستاری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به تشریح شرایط پرستاران در دوره شیوع کرونا و قبل از آن پرداخته و تاکید کرد: معاون پرستاری پذیرفته که عضو هیئت مدیره شرکت آوا سلامت بوده است. این شرکت پرستاران را به بیمارستان معرفی می کند و باید خصوصی باشد. حضور معاون پرستاری در این شرکت طبق قانون خلاف است چرا که هیچ مسئول دولتی نمی تواند در یک شرکت خصوصی حضور داشته باشد. این شرکت به صورت غیررسمی زیرنظر وزارت بهداشت فعالیت می کند.

جذب دوبرابری دانشجوی پرستاری

وی با اشاره به این که میرزابیگی سنگ بنای جذب نیروی پرستاری توسط شرکت ها را بنا کرد، گفت: قبل از آن (سال 92) که میرزبیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت شد، پرستار شرکتی نداشتیم. پرستاران تا سال 92 استخدام رسمی می شدند و پرستار بیکار هم نداشتیم. اما وزارت بهداشت درصد دانشجویان پرستاری را دوبرابر کردند و تعداد دانشجویان پرستاری را از 6 به 12هزار دانشجو در سال افزایش دادند. اما اجازه ندادند تعداد دانشجویان پزشکی افزایش یابد. در حالی که کمبود پزشک نیز داشتیم. آنها طرح پرستار بیمارستانی یکساله را نیز در دستور کار خود قرار دادند تا بنا به هر دلیلی پرستاران کار نکردند بتوانند پرستاران بیمارستانی را جایگزین آنها کنند. ما جلوی این طرح را گرفتیم.

ترک کار 4 هزار پرستار

دبیرکل خانه پرستاری با بیان این که در حال حاضر بالای 25هزار پرستار شرکتی داریم و 3، 4 هزار پرستار ترک کار کرده اند، گفت: معاونت پرستاری در وزارت بهداشت کاره ای نیست. ما در دوره احمدی نژاد تلاش کردیم معاونت پرستاری را ایجاد کنیم. در جلسه هیئت دولت نیز رفتیم و احمد نژاد گفت: "معاونت پرستاری باید مطالعه گری پرستاران را بکند." اما معاونت پرستاری حالا شده سپر بالا و هر جا پرستاران اعتراض می کنند آن را جلو می اندازند اما بحث بودجه که می شود معاونت پرستاری هیچ کاره است.

استخدام ها به اسم پرستاران به کام دیگران

وی افزود: عموم مطالبات پرستاری 2موضوع است. اول قانون تعرفه گذاری که جواب نداد و دیگری استخدام نیروی پرستاری است. حالا اعلام کرده اند 30هزار تا پرستار استخدام می شود. اما بعد از گرفتن مجوزهای استخدام گفتند نهایتا 50درصد این تعداد پرستاران خواهند بود. در سال 98 نیز آزمونی برگزار شد و گفتند 10هزار پرستار استخدام می کنند اما خروجی آن استخدام 3800 پرستار بود. وزارت بهداشت به نام پرستاری در ارگان ها، سیستم، مجلس و دولت و.. پرستاران را جلو می اندازند ولی در عمل استخدام ها به اسم پرستار و به کام دیگران است.

سالانه 12هزار نفر فارغ التحصیل پرستاری داریم

محمدرضا شریفی مقدم با اشاره به این که سالانه 12هزار نفر فارغ التحصیل پرستاری داریم، اظهار کرد: 10هزار پرستار استخدام کردند و 10هزار پرستار شرکتی مشغول به کارند. هر چند که شرکتی را استخدام و شغل نمی دانیم اما اگر بگوییم در مجموع 30هزار پرستار مشغول به کار شده اند در این دولت 50هزار فارغ التحصیل بیکار داریم.

دانشجویان پرستاری جایگزین پرستاران

وی درباره اینترشیب پرستاران نیز توضیح داد: دانشجوی سال آخر را می فرستند به بیمارستان و مسئول این دانشجویان مشخص نیست. پرستاران هزار کار دارند و وزارت بهداشت نیز به دانشجویان کار می دهند. دانشجویان چون آموزش کافی ندارند ممکن است به مردم خسارت وارد کنند. داانشجویان به جای یک پرستار کار می کند. کلا سیاست وزارت بهداشت به این شکل است که سعی می کند از نیروهای ارزان، کم حرف و کم مزد بگیر استفاده کند. دانشجویان نیز توقع پایینی دارند و به عنوان نیروی کار از آنها استفاده می شود. اینترشیب در ایران این نیست که دانشجو فقط نگاه کند. دانشجوی پرستاری دقیقا به عنوان نیروی کار استفاده می شود آنهم با یک حقوق ساعتی 5هزار تومان. اگر دانشجو به اندازه یک پرستار 150ساعت کار کند به او 750 هزار تومان می دهند در حالی که نیروی شرکت 2تا3 میلیون تومان حقوق می گیرد. به جای پرستاران از دانشجویان استفاده می کنند. یعنی نیت پشت پرده استفاده از اینترشیپ دانشجویان پرستاری در حقیقت جبران کمبود کادر پرستاری است.

مهندسی انتخابات سازمان نظام پرستاری توسط وزارت بهداشت

محمدرضا شریفی مقدم با اشاره به این که جامعه پرستاری در گذشته انسجام داشت، تاکید کرد: سال 92،93 اوج انسجام جامعه پرستاری کشور بود و همیشه می گفتم رمز موفقیت جامعه پرستاری کشور در انسجام آن است و بزرگترین افتی که این جامعه را تهدید می کند تفرقه است. سیستم پزشک سالار هم پول دستشان است و هم قدرت و منصب. زمانی که ما حضور در نظام پرستاری مطالبه بودیم و مسئولان را به چالش می کشیدیم از رئیس جمهور گرفته تا نماینده مجلس، دولت و وزارت بهداشت. اما آنها آمدند و نظام رستاری را هم به نوعی دولتی کردند. آنها انتخابات سازمان نظام پرستاری را مههندسی کردند و حالا ناکارآمدترین آدم ها بر مسند مدیریت پرستاری نشسته اند. از سوی دیگر عرضه (تعداد فارغ التحصیلان) را افزایش دادند و استخدام را کاهش. ما سعی می کنیم در خانه پرستاری شرایط بدتر از این نشود.

 بهره کشی از پرستاران!

دبیرکل خانه پرستاری در توضیح پرستاری بیمارستانی نیز اظهار کرد: وزارت بهداشت طراحی به نام "پرستار بیمارستانی" داشت که جلوی اجرای آن را گرفتیم. اگر این طرح اجرا می شد پرستار دانشگاهی نداشتیم. اجازه می دادند هر بیمارستان خصوصی و دولتی هر چقدر می خواهد دانشجوی پرستاری جذی و تربیت کند و به آنها مدرک بدهد. از ترم اول از پرستاران بهره کشی می کردند و مدرک غیردانشگاهی به آنها می دادند.

مهاجرت 4 برابری پرستاران

محمدرضا شریفی مقدم به مهاجرت پرستاران نیز اشاره کرده و گفت: اقدام به مهاجرت پرستاران 300-400برابر یعنی 3،4 برابر شده است. هر کسی تماس می گیرد می گوید می خواهم از ایران بروم. کشورهای اروپایی نیز ورود پرستاران را در دوره کرونا تسهیل کرده اند. یعنی آیلتس 6 و 7 و سختگیری ها را حذف کردند و بسیاری از پرستاران در این دوره از ایران رفته اند. اما آماری از مهاجرت پرستاران در دست نیست. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟