تایید بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب سد میل مغان

به گزارش رکنا ، در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به بروز یک کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش تالاب سد میل مغان به اطلاع تمامی فعالان صنعت طیور و پرورش دهندگان طیور بومی، سنتی و روستایی بویژه در حاشیه ۲۰ کیلومتری منطقه می رساند ضمن تقویت شدید اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای ، از هرگونه تردد غیر ضروری خودداری نموده و در صورت بروز هرگونه تلفات غیر متعارف و یا افت معنی دار آب و دان و ویا کاهش تولید مراتب را سریعا به نزدیکترین اداره دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.

در ادامه این اطلاعیه از صاحبان طیور بومی و روستایی در خواست شده است نسبت به محصور نمودن محل نگهداری طیور خود اقدام نموده و ضمن قطع ارتباط با پرندگان وحشی آزاد پرواز و مهاجر از تماس با این پرندگان خودداری نمایند. روابط عمومی اداره کل دامپزشکی در ادامه این اطلاعیه آورده است از عموم مردم عزیز شهرستان اصلاندوز و روستاهای منطقه انتظار می رود از نزدیک شدن به تالاب و تماس با پرندگان مهاجر و آبزی پرهیز نموده و از هرگونه نقل و انتقال و خرید و فروش طیور بومی و روستایی جدا خودداری نمایند.

گفتنی است, تالاب سد میل مغان با ۱۵۰ هکتار وسعت بزرگترین تالاب شمال استان است که همه ساله میزبان ۳۰هزار قطعه از ۷۲ گونه پرندگام مهاجر می باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟