همگام / ورود به سایت همگام + پاسخ به سوالات متداول

همگام / به گزارش رکنا ، همگام جامع ترین پورتال ملی مدارس کشور با هدف ارتقای سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری‌های نوین آموزشی و تربیتی در راستای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و یکپارچه سازی کلیه سامانه های مرتبط می‌باشد. از مهمترین اهداف این مجموعه زمینه سازی جهت ایجاد تحول مبتنی بر فناوری اطلاعات در برنامه‌های آموزشی و پرورشی، تحقق عدالت آموزشی، تسهیل فرآیندهای موجود آموزشی و اداری و ارائه برنامه های آموزشی و دروس دوره های تحصیلی به صورت الکترونیکی می‌باشد.

پورتال همگام مدارس یکی از وب سایت های ارزشمند و مهم در زمینه اطلاع رسانی اخبار مدارس است. در این مقاله در مورد استفاده های مکرر پورتال همگام مدارس می پردازیم.

اتباع کشورهای دیگر که در ایران بسر می برند نیز می توانند در این پرتال اطلاعیه های جدید آموزشی خود را دیده و در مورد آن مطلع شوند. در مقاله زیر اطلاعات کاملی در مورد پورتال همگام همگام مدارس پرتال همگام در اختیار شما دوستان قرار می دهیم.

اولین و مهمترین کاربردی که پورتال همگام مدارس با آدرس hamgam.medu.ir می تواند داشته باشد مطلع شدن از آگهی ها و اطلاعیه هایی است که وزارت آموزش پرورش در مورد تعطیلی مدارس اعلام می کند.

در بسیاری از اوقات والدین می خواهند از وضعیت باز و یا بسته بودن مدرسه در روزهای برفی و یا آلوده مطلع شوند می توانند با ورود به پورتال همگام مدارس با آدرس hamgam.medu.ir در قسمت اطلاعیه ها که سمت راست و بالا قرار گرفته است این اطلاعات را کسب کنند.

سوالات متداول در مورد همگام

1- سامانه همگام چیست؟

سامانه همگام از سوی وزارت آموزش و پرورش و به منظور سهولت انجام امور مختلف مدارس طراحی شده است.

2- کاربران سامانه همگام چه کسانی هستند؟

دانش آموزان و مسئولین مدارس می توانند با درج نام کاربری و رمز عبور مختص به خود وارد این سامانه شوند.

3- بخش هدایت تحصیلی سامانه همگام برای چه اموری مورد استفاده قرار می گیرد؟

این بخش برای انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم تعبیه شده است که می توانند با تکمیل فرم مربوطه فرآیند انتخاب رشته را تکمیل کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟