موفقیت واکسن کرونا آکسفورد

به گزارش رکنا ، دانشگاه آکسفورد انگلستان امروز دوشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: "واکسن تولید شده در این دانشگاه تحقیقات بالینیرا پشت سر گذاشته و بی‌خطر است. این واکسن می‌تواند سیستم ایمنی را برای مقابله با این ویروس تربیت کند".

براساس این بیانیه،‌ "واکسن مذکور که با همکاری موسسه جنر دانشگاه آکسفورد گام مهمی در جهت پیدا کردن یک واکسن ایمن و مؤثر علیه کووید-19 است. پس از تزریق این واکسن میزان سلول تی پس از 14 و پادتن پس از 28 روز به حداکثر رسید اما این کارآزمایی آنقدر ادامه نیافته تا مصونیت آن در درازمدت ارزیابی شود".

تزریق این واکسن به 1077 نفر در روزهای 23 آوریل و 21 مه٬ باعث تولید پادتن و افزایش گلبول‌های سفید برای مقابله با ویروس کرونا شده است.

پروفسور «اندرو پولارد» که رهبری مطالعات واکسن در دانشگاه آکسفورد را بر عهده دارد نیز اعلام کرد این واکسن در نتایجی که طی مراحل 1 و 2 به دست آمده ایمن است و واکنش‌های غیر منتظره‌ای را مشاهده نمی‌کند.

بوریس جانسون٬ وزیر انگلستان در حساب توئیتر خود نوشت: "به مرحله مهمی در مطالعه واکسن رسیده‌ایم که نشان می‌دهد در مسیر صحیحی قرار گرفته‌اند و این خبری عالی است".برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟