وضعیت اینترنت در منطقه صفر مرزی ! / بودن یا نبودن مسئله این است + صوت و عکس
حجم ویدیو: 73.61M | مدت زمان ویدیو: 00:07:18

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، اما مطهره واعظی پور،  فعال اجتماعی  و مدیر رسانه  "طلوع بی نشان ها "در این اقدام خیرخواهانه، در پاسخ به این پرسش که « در شرایط کنونی، فکر نمی کردید نیاز کودکان مناطق محروم به تجهیزات هوشمند مخابراتی مانند تلفن و تبلت بیشتر باشد تا کیف مدرسه؟ دلیل این انتخاب چه بود ؟ »

سه شیفت شدن مدارس مناطق محروم به دلیل نبود اینترنت

گفت : در واقع نیازی به تبلت و موبایل  نبود و علت آن را خواهم گفت. ما برای گروهی از بچه های تحت حمایت موسسه که در مناطق محروم تهران زندگی می کنند، تلاش کردیم تا صاحب تبلت شوند. اما بحث کیف ها متفاوت است. یک ماه پیش سیستان و بلوچستان بودم. به نقاطی که ما رفتیم اگر اینترنت هم بود گوشی ساکنان نداشتند. شاید مرد خانواده ها گوشی داشته باشد ولی دیگر اعضای خانواده نداشتند. چیزی که ما دیدیم این بود که مدارس به خاطر نداشتن شبکه نت و گوشی سه شیفت شده بودند.

مدارس چابهار

تبلت برای دانش آموزان مناطق محروم فایده ندارد

وی در ادامه بیان کرد : خیلی جاها اینترنتی وجود ندارد که دانش آموزان بخواهند به نرم افزارهایی که آموزش و پرورش اعلام می کند وصل شوند. ما روستاهایی رفتیم که کل روستا  یک تلفن قدیمی دارند ، آن هم در خانه کدخدا است. ما هم  گوشی تلفن همراه همراه داشتیم آنتن دهی تلفن همراه وجود نداشت که بتوانیم با خانواده هایمان از آن مسیر ارتباط بگیریم و با همان تلفن خانه کدخدا تماس می گرفتیم. من نمی دانم تبلت به چه درد آنها خواهد خورد. موبایل ندارند، اینترنت ندارند، سیستمی وجود ندارد.

دستورالعمل آموزش مجازی وزارت خانه بر دیوار مدارس بی اینترنت

مدیر رسانه طلوع بی نشان ها  بیان کرد : ما با بچه ها مناطق محروم صحبت کردیم. از آنها پرسیدیم که چند نفرتان گوشی تلفن همراه دارید؟ کلاس سی نفره بود اما فقط یک نفر دستش را بالا برد. آن یک نفر هم خانواده اش گوشی داشتند نه خودش، آنها هم یک گوشی داشتند. نکته جالب اینکه در در و دیوار همین مدارس پر است از دستورالعمل آموزش پرورش برای استفاده از شبکه شاد! دانش آموزی که تلفن همراه ندارد و اساسا اینترنت ندارد چگونه این دستورالعمل آموزش و پرورش را اجابت کند ؟!

اینجا، اینترنت پرسرعت مطلقا نیست

واعظی پور به این پرسش که « وزیر آموزش و پرورش اظهار کرده است که تمام مدارس کشور اینترنت دار شده اند  با توجه به مشاهدات شما این خبر صحت دارد؟ » پاسخ داد : در مورد کل کشور اطلاعاتی ندارم. پس در رابطه با مناطقی صحبت می کنم که جدیدا از آنها دیدن کردم. مثل چابهار. خیلی از روستاها اینترنت ندارند. اینترنت پرسرعت که مطلقا. مسئله اساسی این است که آموزش و پرورش به معلمان این مناطق گفته درسنامه به بچه ها بدهید. چون آنها امکان تهیه ندارند. مدارس اینجا باز است. بچه ها باید دو روز یکبار به مدرسه بروند.

چرا راه دور  ! دانش آموزان کوره پز خانه های تهران موبایل ندارند

وی در ادامه بیان کرد : حتی نیاز نیست شما به مناطق صفر مرزی بروید تا این محرومیت ها مواجه شوید.چرا حاشیه نشینان تهران را نمی گوییم. کودکانی که در کوره پرخانه ها درس می خوانند . هیچ کدام از اینها موبایل ندارند و تنها کاری که مدرسه برای آنها کرده  این است که شیفت بندیشان کرده است. آنهایی که به ما نقد می کنند چرا به نقاط مرزی کیف اهدا می کنید، خبر از وضعیت مناطق مرزی کشور ندارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟