مردم میتوانند از احمالکاری مسئولان کنترل کرونا شکایت کنند / عریضه بنویسند و به مجلس بیاورند

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، نماینده مجلس در گفت و گو با رکنا بیان داشت برای مردمی که از نوع مدیریت دولت  و ستاد ملی مقابله با کرونا راضی نیستند، می توانند به مجلس شکایت کنند و مجلس هم به حتم شکایت آنها را در دستور کار قرار می دهد.

در اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بسیاری از کارشناسان گنجانده است که مدیریتی که باید برای کرونا انجام نمی شود. البته در اظهاراتی که آحاد مردم رد و بدل می کند، فرقی میان دولت یا مجلس یا هر نهاد درگیر که در کرونا درگیر بوده است، نیست. آیا مردم می توانند به اتکای یک روند قانونی دولت و مسئولان را مجاب به اجرای بهتر قوانین کنند یا حس مسئولیت را در آنها سبب شوند. ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون اصل نود، در این باره با رکنا گفت و گو کرد.
رضایی گفت : مردم می توانند از نهادهای دولتی یا دولت، به سبب احمالکاری در مدیریت کرونا شکایت کنند. این شکایت می تواند از طریق دادگستری و اصل نود طرح و پیگیری شود.
وی در ادامه بیان کرد: مردم می توانند در دادگستری ها از مسئولین و عواملی که احساس می کنند کار نمی کنند شکایت کنند. این حق حتمی مردم است. آنها می توانند طریق کمیسیون اصل نود شکایت خود را پیگیری کنند. مردم می توانند مخالفت خود را از طرز کار دولت در این حوزه پیگیری کنند.
رضایی گفت : کسانی که به صورت فردی یا جمعی از عملکردهای جاری شکایت دارند، می توانند عریضه خود را بنویسند و به مجلس بیاورند. این شکایات علی القاعده در مجلس پیگیری می شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟