253 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایران جانباختند / 4721 نفر بستری در ICU تا 26 مهر

آمار کرونا / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، دکتر سیماسادات لاری - سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان، جانباختگان ، بهبودیافتگان از کروناویروس در ایران را تا امروز 26 مهرماه اعلام کرد.

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از دیروز تا امروز 26 مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 4013 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که 1779نفر از آنها بستری شدند، گفت :مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به 526490 رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، 253 بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 30123 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که خوشبختانه تا کنون 423921 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود : 4721 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون 4482263  آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دکتر لاری تاکید داشت:  استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 

وی اشاره کرد: استانهای هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟