آنچه گرانی از سفره و زندگی مردم گرفت + فیلم
حجم ویدیو: 40.80M | مدت زمان ویدیو: 00:05:20

تورم/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، تا 7سال پیش بود که کلمه "میلیارد" در دهان ها نمی چرخید و میلیون ارج و قرب خود را داشت. اما حالا میلیون کلمه ای خنده دار شده و پراید 7میلیونی به مقامی بالاتر از 130میلیون تومان ارتقا پیدا کرده است.

قیمت مسکن هم کلمه "میلیارد" را به تمسخر می گیرد. کالاهای اساسی، هزینه تردد، اجاره بهای مسکن، قیمت بنزین و... همه باهم سوار بر بالابرهای سریع و سیر شده اند و از بالاترین جایگاه به مردم فخر می فروشند. در این میان قیمت دلار و سکه نیز با بال های طلایی هر روز بالاتر می پرند و به درآمد مردم پوزخند می زنند.

گرانی ها سفره، سبد کالا، تفریحات و حتی سلامت مردم را نشانه می رود و هزینه های هنگفت سلامت را به جامعه تحمیل می کند. این در حالی است که شیوع کرونا بار مضاعفی به جامعه تحمیل کرده و کادر درمان را خسته کرده است. حالا قشر متوسط و دهک های کم درآمد و بی بضاعت مجبورند علاوه بر کرونا، بار گرانی را با هم به دوش بکشند و حتی از تفریحات ساده هم محروم شده اند و فقط کار می کنند و کار می کنند تا هزینه های ابتدایی خودشان را تامین کنند. به میان مردم رفتیم تا از بدانیم کدام تفریح و کالای اساسی از سبد کالاهایشان بیرون انداخته شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟