نماینده مجلس :  اولین شاکی پرونده مرگ محمد 11 ساله بوشهری من خواهم بود

خودکشی دانش آموز/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، خانواده این دانش آموز اعلام کردند که محمد (دانش آموز 11ساله) به دلیل نداشتن گوشی مناسب برای حضور در کلاس های آنلاین دست به خودکشی زده است. آموزش و پرورش این ادعا را  تکذیب کرد. این تکذیب ها و تاییدها آنقدر بالا گرفته که حالا یکی از نمایندگان مجلس از ورود پارلمان کشور به این موضوع خبر داده و اعلام می کند: "پدیده خودکشی آنهم برای یک دانش آموز ۱۱ ساله فاجعه است و نباید به راحتی از کنار آن عبور کنیم. این فاجعه باید به درستی علت‌یابی شود تا در آینده شاهد تکرار چنین مصیبت‌هایی نباشیم."

خودکشی دانش آموز 11ساله خبری شوکه کننده

احمد نادری، رییس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: خبری که منتشر شد بسیار شوکه کننده و بهت آور بود. در کسوت نماینده مجلس و همچنین عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بعد از انتشار این خبر، تحقیق در مورد آن را شروع کردم. تاکنون نظرات مختلف را شنیده ام و مباحثی که در رسانه ها مطرح شده را به طور کامل رصد می کنم. هنوز نظریه قطعی نهادهای قانونی که باید نظر بدهند، نیامده است. اما من با اورژانس اجتماعی، بهزیستی، آموزش و پرورش و دادستان شهرستان "دیر" صحبت کردم.

a3656739-9239-433d-9a3a-e99af2ed49fd

دو فرضیه خودکشی و قتل

وی افزود: دو فرضیه در این پرونده مطرح است. فرضیه اول خودکشی و فرضیه دوم قتل است. فرضیه خودکشی به این می پردازد که چون دانش آموز نتوانسته به سخت افزار مناسب برای اتصال به آموزش مجازی و شبکه شاد دسترسی داشته باشد. فرضیه دوم این است که پدر خانواده که معتاد است این دانش آموز را به قتل رسانده است. اما هیچ کدام از این دو فرضیه را نمی توان تایید کرد چون شواهد کافی نداریم و منتظر نتیجه نهادهای قانونی مانند پزشکی قانونی بیاید.

اولین شاکی من هستم

احمد نادری با اشاره به تماس با دادستان شهرستان "دیر" گفت: دادستان شهرستان "دیر" اعلام کرد: "فعلا نمی توانیم نظر قانونی بدهیم. باید نظر قانونی بعد از آمدن پزشکی قانونی باشد." این بحث کاملا منطقی است. بنابراین منتظر شواهد جدیدی و نظریه پزشکی قانونی می مانیم. اگر قصوری متوجه کسی به ویژه دستگاه ها باشد ما با مقصر برخورد خواهیم کرد. اگر قصوری متوجه دستگاه ها باشد اولین شاکی من خواهم بود.

چرا پدر محمد دستگیر نشده است؟

فرضیه "قتل" بعد از جریان رسانه ای شدن حادثه خودکشی دانش آموز 11ساله دیری مطرح شد. این نماینده مجلس دوره یازدهم در پاسخ به این سوال که اگر فرضیه قتل مطرح باشد و پدر متهم است، چرا پدر دستگیر نشده و پزشکی قانونی به راحتی اجازه دفن را صادر کرده است؟ گفت: این موضوعات در حوزه قانونی اختیارات قوه قضائیه است و من قانونا حق ورود به آن را ندارم. در بررسی های من مشخص شد که دستگاه قضا در حال تحقیق علت این اتفاق است. باید اجازه بدهیم بعد از این تحقیقات نظر خود را اعلام کنند.

پیگیری از وزیر آموزش و پرورش

احمد نادری با اشاره به این که من نشنیدم آموزش و پرورش اعلام کند که به دانش آموز 11ساله "دیر"ی موبایل داده باشند، افزود: با وزیر آموزش و پرورش این موضوع را جویا خواهم شد. اگر موبایلی به این خانواده داده اند و قاعدتا باید اسنادی مبنی بر این واگذاری سخت افزار وجود داشته باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟