آب آشامیدنی مردم بابل گل آلود شد / مردم 10 روز است آب سالم ندارند

قطعی آب/ به گزارش رکنا، سید مقیم مقیمی، نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای شهر بابل با انتقاد از قطع 10 روزه آب آشامیدنی شهر بابل گفت: متاسفانه 10 روز است که مردم آب آشامیدنی بابل قطع شده است و اکنون هم که وصل شده یا آلوده است یا به صورت دوره‌ای قطع می‌شود.

وی در خصوص دلیل قطعی آب گفت: بعد از اینکه تامین آب بابل به سد البرز منتقل شد و تصفیه خانه ساخته شد این مشکلات کم‌وبیش وجود داشت. متاسفانه نقص در ساخت تصفیه خانه سبب شده است که در هنگام بارندگی و گل‌آلود شدن آب تصفیه خانه قادر به انجام فعالیت نباشد و آب شهر قطع می‌شود.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها توضیح داد: به نظر من جانمایی لوله خروجی آب مشکل دارد. به این معنی که لوله خروجی آب در سطح پایین‌تری نسبت به تاج سد جاگذاری شده است در حالی که اگر خروجی آب بالاتر بود کدورت آب با سرعت بیشتری نشست می‌کرد.

سید مقیم مقیمی / نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها

مقیمی با انتقاد از عملکرد مسئولین اداره آب و فاضلاب شهرستان بابل گفت: این نقص در حالی وجود دارد که شهر بابل جزو شهرهای پر باران است و اکنون در فصل سرد سال هستیم که به صورت مداوم شاهد بارندگی خواهیم بود. اگر این مشکل برطرف نشود باید 9 ماه از سال را با قطعی آب مواجه شویم.

عضو شورای شهر بابل با بیان اینکه قطعی آب در شهر بزرگ و گردشگر پذیر بابل قابل قبول نیست تصریح کرد: در این شرایط حساس که نیاز مداوم به شستشو وجود دارد و بیماری سهمگین کرونا جان مردم را به لب آورده است قطعی آب خنده دار است و مسئولان باید فکر جدی کنند.

وی با بیان اینکه 15 سال است سد البرز افتتاح شده است و آب آشامیدنی بابل از این سد تامین می‌شود گفت: سال هاست که مسئولان دست روی دست گذاشته اند و هیچ برنامه مشخصی برای حل مشکلات ندارند. زمانی که مشکلی بروز می کند کمی جنب و جوش دارند و بعد از حل مقطعی مشکل دوباره فراموش می کنند. ما نیاز به یک برنامه مشخص و بلند مدت برای حل مشکلات داریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟