مهلت یک هفته‌ای بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات کرونا

به گزارش رکنا ، حشمت الله عسگری در جلسه با مسئولان بانک‌ها جهت پرداخت تسهیلات کرونایی به سهمیه استان اشاره کرد و افزود: با توجه به شیوع کرونا 10 هزار و 640 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی با سود 12 درصد به استان تهران جهت حمایت از صاحبان تولید و فعالان صنعتی اختصاص پیدا کرده است.

وی گفت: تاکنون 1398 میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده است و متاسفانه بانک‌ها همراهی لازم برای پرداخت این تسهیلات را ندارند، در حالی که مکاتبات و پیگیری‌های زیادی برای پرداخت تسهیلات و مساعدت بانک‌ها صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران مهلت یک هفته‌ای برای پرداخت تسهیلات به بانک‌های استان تهران تعیین کرد و افزود: وضعیت عملکرد فعلی بانک‌ها به رئیس جمهور ارسال می‌شود، به علاوه اگر تا پایان هفته بانک‌ها همراهی لازم را نداشته باشند موضوع به صورت قضایی پیگیری می‌شود.

عسگری گفت: بعد از مهلت مقرر، اهمال و کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا به بازرسی ارجاع می‌شود، چراکه پیش از این اعلام شده که بانک‌ها مشکلات خود را اعلام کنند تا روند پرداخت تسهیلات تسریع شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟