معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی : بیمارستان ها روی بمب قرار گرفته اند!

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، بعد از حادثه سینا کلینیک که 19 نفر را به کام مرگ فرستاد روز گذشته نیز بیمارستان شریعتی  دچار حریق شد. این حریق دقیقا در چند قدمی اتاق  زنان باردار و اتاق نوزادان رخ داد که اگر به درستی و به موقع مهار نمی شد فاجعه شکل می گرفت .

رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز 72 ساعت پیش از حدود 190 هزار مرکز درمانی ناایمن در تهران خبر داد. همه این اتفاقات این سوال را باردیگر مطرح می کند که آیا قرار نیست  این مراکز ناایمن بعد از شناسایی ایمن شوند ؟  آیا پزشکان قصد ندارند حداقل برای سلامت خودشان هم که شده  این ساختمان های ناایمن را بایکوت کنند؟ دکتر فتاحی، معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در پاسخ به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: مراکز مربوطه مانند ارگان های شهرداری ها، وزارت کار و... باید بر این مراکز نظارت داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه در حادثه کلینیک سینا 19 تن از جوانان کشورمان را از دست دادیم، تاکید کرد: ما 19 تن از بهترین متخصصین خود را در این شرایط از دست دادیم. در حالی که برای رسیدن به تجربه یکی از این متخصصان باید 30سال صبر کرد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد:  مطمئن هستم هیچ کدام از کادر درمان از ایمنی مراکز درمان مطلع نیستند. مطمئن باشید اگر پزشک یا کادر درمان بداند که جایی که کار می کند ایمنی لازم را ندارد، اقدامات لازم را انجام خواهند داد و در آنجا کار نخواهد کرد. با وجود تجهیزات پزشکی مانند دستگاه اکسیژن ساز من همیشه گفته ام که بیمارستان ها روی بمب قرار گرفته اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟