۱۶ هزار چادر در هلال‌ احمر تولید شد

هلال‌ احمر / ظاهر رستمی روز دوشنبه افزود: در تولید این چادر های امدادی آخرین استانداردها از جمله استحکام در برابر باد، اسکلت مقاوم، ضد آب بودن، سه لایه بودن، گرم بودن فضای داخلی چادر در مناطق سردسیر، خنک بودن فضای داخلی چادر در مناطق گرمسیر و نوع تهویه هوا و استفاده از پارچه های مرغوب رعایت شده است.

به گزارش رکنا، وی در ادامه به تولید چادرهای بیمارستانی، آموزشی، انباری و مسافری در این شرکت اشاره کرد و افزود: در صنایع نساجی هلال‌ احمر ایران بالغ بر چندین چادر طبق محیط های آب و هوایی استان‌های مختلف کشور و انواع مختلف چادرهای اسکان اضطراری و بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر توضیح داد: خیمه یا چادر امدادی برای اسکان اضطراری در حوادث طبیعی و غیر مترقبه یکی از راهبردی ترین اقلام امدادی است و ایران از معدود کشورهای خودکفا در جهان است که توانایی تولید و صادرات این محصول راهبردی را به سایر کشورها دارد.

رستمی با بیان این مطلب که جمعیت هلال احمر ایران در تولید چادرهای امدادی جزو کشورهای برتر جهان است گفت: برای باقی ماندن در سطح برترین های جهان در تولید خیمه و چادر امدادی بایستی با استانداردهای اعلام شده از سوی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر گام برداریم.

در صنایع نساجی هلال‌احمر ایران بالغ بر چندین چادر طبق محیط های آب و هوایی استان‌های مختلف کشور، انواع مختلف چادرهای اسکان اضطراری و بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث تولید می‌شود که می توان به تولید انواع چادرهای امدادی، اقلیمی (۶ ضلعی)، اختصاصی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، آکاردئونی، ۲۴۰ متری چند منظوره (راب هال)، استراحتگاه گروهی (۲۴ نفره)، نظامی، استتار، مسافرتی کامپوزیتی، فنری و ضد حشره اشاره کرد.

شرکت صنایع نساجی هلال ایران یکی از شرکت های بزرگ زیر مجموعه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است که در زمینه تولید انواع چادرهای امدادی و مسافرتی، پتو، پوشاک و محصولات نساجی فعالیت می کند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟