۱۲۰ مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایران جان باختند / ۸ استان در وضعیت قرمز

به گزارش رکنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، خبر داد:   بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۶۱۵ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۲۰۰ هزار و ۲۶۲ نفر رسیده است. از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۵۹ هزار ۱۹۲ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

لاری گفت: تعداد افرادی که تاکنون تست کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام شده، از میان یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۱۸ مورد آزمایش انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند. تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۱۲۰ نفر اعلام کرد.  با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا ۹ هزار و ۳۹۲ نفر جان باخته‌اند.

لاری گفت: از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۹۸۶ مورد در موارد بیمارستانی به شمار می‌آید. استان‌های آذربایجان غربی، هرمزگان، کرمانشاه، خوزستان، کردستان، ایرانشهر در سیستان و بلوچستان و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.  دو هزار و ۸۳۳ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

آیا این خبر مفید بود؟