محمدجواد حق شناس تفهیم اتهام شد

به گزارش رکنا، غایب بزرگ روز گذشته (یکشنبه 11خرداد) در صحن علنی شورای شهر تهران کسی نبود به محمدجواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران... محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در مورد غیبت این نماینده مردم در پارلمان شهری گفت: "حق شناس به دادسرای رسانه احضار شده و جا دارد از این اقدام گلایه کنیم چرا که صحبت های این عضو شورا در مورد موضوع کرونا، در راستای وظایف نمایندگی شان بود."

امروز (دوشنبه 12 خرداد) حق شناس در مورد احضارش به دادسرا تاکید کرد: درباره حضورش در دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: صبح امروز با توجه به احضار قبلی در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شدم.

دردسر نطق پیش از دستور

حق شناس افزود: مشخص شد احضار بر اساس گزارش اطلاعات سپاه در خصوص نطق پیش از دستور به تاریخ ۱۹ فروردین ماه امسال در صحن شورای اسلامی شهر، با اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی انجام گرفته است ، که در آن سخنرانی، نگرانی‌ها و پیشنهاداتی در خصوص نحوه مواجهه با کرونا بیان کرده بودم و در جلسه رسیدگی به بازپرس اعلام کردم.

به گفته وی ادعای مطروحه مبنی بر نشر اکاذیب در گزارش مزبور حاصل سوتفاهمی ناشی از هیجانات رسانه‌ای بوده و تناسبی با واقعیات نداشت.

جلسه بازپرسیپس از تفهیم اتهام و با صدور قرار تامین پایان یافت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟