زباله سوز پسماند بیمارستانی به قم می رود!

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله سوز پسماندهای بیمارستانی از سوی کشور چین محل چالش و جدال شهر تهران و قم شد. زباله سوز چینی قرار بود به تهران بیاید. اعضای شورای شهر تهران معتقد بودند کشور چین برای تشکر از همدردی و اعلام آمادگی شهرداری تهران، این زباله سوز را به تهران هدیه کرده است. اما شهردار قم اعلام کرد زباله سوز هدیه کشور چین متعلق به قم است و روی آن دست گذاشت. این جدال قبل از ورود زباله سوز به ایران بود و حالا که زباله سوز به ایران رسیده است، در بارنامه آن نام قم حک شده است. زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای شهر نسبت به انتقال دستگاه زباله سوز بیمارستانی به شهری غیر از تهران هشدار داد. تغییر بارنامه دستگاه زباله سوز پزشکی اهدایی چینی در اخرین لحظات به نام قم بیانگر ورود سیاست به یکی از غیر سیاسی ترین بخشها است.

عضو شورای شهر تهران سپس با انتقاد از وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور گفت: به راستی هدیه شهروندان تهرانی را به همین راحتی برای قم بردند!؟ دستگاه دیپلماسی و وزارت کشور هم همراهی کردند!؟ جالب اینجاست که پیشگام این حرکت و صحنه گردانش قوه مقننه است.

نژاد بهرام با انتقاد از عملکرد مجلس و شهرداری تهران گفت: اما به هر حال حرمت امامزاده باید توسط متولی اش نگاه داشته شود!

وقتی که شان و منزلت شورا توسط قانون نویسان کشور نگاه داشته نمی شود, مردم حق دارند که سوال کنند چرا شهردار تهران در این زمینه سکوت کرده است؟

حناچی باید در این زمینه به مردم و نمایندگان آنها در شورای شهرپاسخگو باشد . در هر صورت به نوبه خودم ، لازم می بینم از مردم تهران به خاطر این اتفاق پوزش بخواهم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟