62 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایران جانباختند / مجموع مبتلایان به ۱۲۴۶۰۳ نفر رسید

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا آخرین آمار مبتلایان ، جانباختگان و بهبودیافتگان از ابتلا به کرونا را تا سی ام اردیبهشت ماه اعلام کرد.

دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از دیروز تا امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد گفت: از بین مبتلایان جدید، ۴۲۴ مورد بستری و یک هزار و ۶۸۷ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

جهانپور با اعلام اینکه مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۱۹ نفر رسید. بیان داشت : خوشبختانه تا کنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۲۶۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.تا کنون ۷۱۶ هزار و ۱۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید داشت :در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان یک مورد فوتی گزارش شده است.وضعیت خوزستان همچنان قرمز است اما سایر استانها وضعیت نسبتا پایداری دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟