چه زمانی بیمه بیکاران کرونایی پرداخت می شود؟ / نماینده کارگری پاسخ داد

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، با اعلام خبر ثبت نام در سامانه دریافت بیمه بیکاری دغدغه کارگران این است که آیا فرصت یک مرتبه استفاده از بیمه بیکاری آنان با این ثبت نام می سوزد ؟ و سوال بعدی اینکه  بعد از ثبت نام در این سامانه چه مدت طول می کشد تا پول بیمه برای آنان واریز شود؟ این پرسش ها را با نماینده کارگری در شورای عالی کار مطرح کردیم.

علی خدایی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی رکنا درباره شرایط دریافت بیمه بیکاری گفت: در زمان بیماری و شیوع کرونا برای یک دوره تقریبا سه و چهار ماهه پرداخت این بیمه برنامه ریزی شده است. این بیمه جزو آن بیمه بیکاری مرسوم که کارگر می تواند به طور کلی یک مرتبه آن را دریافت کند محسوب نمی شود اما فرد شرایط دریافت بیمه بیکاری را باید دارا باشد. شرط اصلی دریافت بیمه، غیرارادی بودن بیکاری است و شرایط افرادی که در این سامانه درخواست خود را ثبت می کنند بررسی می شود که آیا محل کار آنان تعطیل و بیکار شده اند یا خیر. پس از تائید شرایطشان به آن ها بیمه تعلق می گیرد.

وی در ادامه درباره زمان واریز مبالغ بیمه به حساب کارگران اظهارداشت: تعیین زمان واریز بیمه بیکاری بر عهده وزارت تامین اجتماعی است اما درخواست ما این است که هرچه سریع تر این مبالغ واریز شوند. هنوز ما خبری مبنی بر زمان واریز این مبلغ تعیین نشده است.

خبرنگار: مینا سجادی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟