آماررسمی مبتلایان به کرونا در ایران تا نهم فروردین/ در 24 ساعت گذشته 3076 نفر به کرونا مبتلا شدند

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، کیانوش جهانپور- سخنگوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران، آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان، جانباختگان از کروناویروس را تا نهم فروردین ماه اعلام کرد.

طبق این آمار تاکنون 2517 نفر با ابتلا به کرونا در ایران  جانباختند و 35408 نفر به کرونا مبتلا شدند.

کیانوش جهانپور-سخنگوی وزارت بهداشت  با اعلام اینکه بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی  از ظهر دیروز تا امروز 9 فروردین در کشور، 3076 بیمار جدید مبتلا به کووید19 شناسایی شدند گفت: خوشبختانه تا کنون 11679 نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور خبر داد : متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته 139 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 جان خود را از دست دادند و 3206 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید داشت : تا کنون بیش از 57 میلیون نفر تا ظهر امروز در طرح غربالگری مقابله با کرونا، مشارکت داشته اند.اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید19 و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه های وزارت بهداشت، از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید19 در  کشور است.

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟