به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، کسانی که در خانه قرنطینه می شوند اتاقی را که انتخاب می کنند باید حتما تهویه مناسبی داشته باشد. از توالت جداگانه استفاده کنند.

اگر فردی از اعضای خانواده مراقبت از فرد کرونایی یا مشکوک به کرونا را برعهده گرفته است توصیه جدی می شود که فاصله حداقل یک متر را رعایت کند.

بیماران مبتلا به کروناویروس حتی مشکوک ها به ابتلا که در انتظار نتیجه تست در قرنطینه خانگی قرار دارند  از نزدیک شدن به سالخوردگان ، زنان باردار ، کودکان و افراد مبتلا به بیماری مشترک در خانه خودداری کنند زیرا ممکن است سیستم ایمنی بدن آنها پایین باشد.

حرکت بیمار در داخل خانه محدود شود. به هیچ وجه در جمع خانواده حضورنیابد.

همچنین فرد آلوده به ویروس کرونا باید  وسایل خانگی مانند ظروف ، لیوان ، ظروف غذاخوری ، حوله ، ملافه یا سایر وسایل خود را از خانواده کاملا جدا کند.

 بیمار یا مشکوک به کرونا ، باید همیشه از ماسک جراحی استفاده کند. ماسک های یکبار مصرف هرگز قابل استفاده مجدد نیستند.

نکته مهمی که این میان وجود دارد. ماسک هایی که بیمار از آن استفاده می کند باید پس از استفاده سوزانده یا در عمق حداقل یک متر دفن شوند.

دیگراعضای خانواده نیز باید در مدت قرنطینه رعایت کامل اصول را بکنند و ماسک و دستکش به دست داشته باشند و هر گونه دید و بازدید ممنوع است. هم فرد آلوده به ویروس کرونا و هم اطرافیان وی باید ضدعفونی دست را جدی بگیرند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟