علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا درباره این موضوع که کرونا خفیف چیست و آیا علائمی دارد یا خیر گفت :  در ارتباط با بحث کرونا اگر بخواهیم علائم را ببینیم ویروس یک ژنوم دارد که علائم آن در هر فرد به یک شکل است، طبیعتا علائم کرونا ویروس در افراد زیر 14 سال خود را خفیف نشان می‌دهد اما در افراد جوان  و در بزرگسالان و سالمندان شکل بیماری به گونه دیگری است. در افراد نوجوان و جوان  شاید  فرد  تنها سرفه، بدن درد و سردرد را حس کند  اما علائم این بیماری در افرادی که بیماری های زمینه ای مانند دیابت، چربی خون و... دارند به صورت دیگری خود را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بنابراین علائم در افرادی که بیماری های زمینه ای دارند شدت بیشتری دارد که اکثر آنها نیاز به بستری دارند و همچنین خانواده آنها نیز باید تحت نظر قرار بگیرند تا اتفاقی برایشان پیش رخ ندهد.

معاون وزیر بهداشت در پایان گفت : کرونا ویروس در افرادی که  زیر 14 سال دارند به دلیل سیستم ایمنی قوی بدنی  ممکن است هیچ علائمی نداشته باشد .اکثر این افراد بعد از ابتلا به کرونا بهبود می یابند ولی چون نشانه ای از بیماری را بروز نمی دهند ناقل افراد سالمند و میانسال خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟