به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، کیانوش جهانپور- سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس در ایران- آخرین آمار مبتلایان به ویروس را تا ظهر جمعه  (9 اسفند) 34 نفر و آمار کل مبتلایان 388 نفر  اعلام کرد. از این تعداد تاکنون 143 نفر ترخیص شده اند.

جهانپور آمار مبتلایان را به تفکیک شهری چنین گفت:"۶۴ نفر در تهران،۲۵ نفر در گیلان،۱۶ نفر در قم،۱۰ نفر در اصفهان،9نفر در مازندران،۱ نفر در اردبیل،۳ نفر در البرز،۲ نفر در سمنان،۲ نفر در کردستان،۳ نفر در خوزستان،۲ نفر در گلستان،۲ نفر در قزوین و۴ نفر در آذربایجان شرقی هستند."
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کروناویروس تاکید داشت: "محدودیت تجمعات و دورکاری برای ادارات و کوتاه شدن ساعات کاری ، خارج نشدن مردم از خانه به جز در موارد خیلی خاص و ضروری  می تواند زنجیره انتقال را تا 87 درصد کاهش و قطع کند."
جهانپور افزود: "قطع صعودی این نمودار به مردم بر می گردد که از سفرهای بیرون شهری خودداری کنند. ورودی ما به بعضی استان ها بالا است . به طور مثال تعداد اتومبیل های ورودی ما به استان مازندران بیش از تعداد خروجی ها است."
 
موارد پیشگیری را رعایت کنید
 
گفتنی است، این آمار نشانگر رشد صعودی مبتلایان و جانباختگان از این  ویروس در ایران است. البته مسئولان وزارت بهداشت معتقدند به این دلیل  شاهد افزایش اعلام آمار مبتلایان و جانباختگان هستیم که تعداد آزمایشگاه های مرجع برای انجام تست کرونا در کشور افزایش یافته است.

با این استدلال در روزهای آینده با ورود 20 هزار کیت تست کرونا از چین به ایران که امروز به کشور رسید ، آمار شناسایی مبتلایان و در ادامه جانباختگان در روزهای آینده بیشتر هم خواهد شد.

پزشکان و متخصصان بیشتر از همیشه رعایت بهداشت فردی و فضای زندگی و محل کار را تاکید دارند و بی توجهی به این اصل ها برای سلامت فرد در همه سنین با گسترش کروناویروس خطرناک اعلام می کنند.

در پایان درخواست می شود از سفرهای درون شهری و برون شهری غیرضروری جلوگیری شود تا میزان انتشار این ویروس کاهش یابد.

آیا این خبر مفید بود؟