به گزارش خبرنگار  گروه اجتماعی رکنا؛ وزیر بهداشت در پایان این جلسه 4 ساعته از نتیجه تصمیمات ستاد ملی مدیریت بیماری کروناویروس که با  حضور 5 وزیر و فرماندهان نظامی برگزار شد  چنین گفت: بحث قرنطینه شهرها منتفی است ولی در ورودی تمام شهرهای کشور از مسافران  تست کرونا گرفته می شود. اگرفردی تب بالا داشت به قرنطینه انتقال یافته و 14 روز تحت نظر پزشکی خواهد بود.

وی تاکید کرد : حضور دانشجویان در تمام دانشگاه های دولتی و غیردولتی الزامی نیست و به مدت یک هفته آموزش از راه دور انجام می شود و اساتید می آیند ولی دانشجویان می توانند نیایند.

نمکی با گفتن از اینکه مدارس لیست شهرهای درگیر با کرونا و تعطیلی آنان جمعه شب تعیین تکلیف می شود افزود: جمعه از طریق این ستاد و سخنگوی آن که وزارت بهداشت است با پیشنهاد استانداران تعطیلی مدارس را مشخص می کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نماز جمعه در شهرهایی که درگیر کروناویروس شده اند انجام نمی شود گفت : ورود به حرم امام رضا (ع) نیز با محدودیت انجام خواهد گرفت و قبل از ورود به حرم مطهر ، دست ها زائران ضدعفونی شده و ماسک باید بزنند در ضمن اجازه توقف در حرم را ندارند و باید در حالت حرکت زیارت کنند و تنها یک سلام داده و خارج شوند.

نمکی با گفتن از اینکه 200هزار خانواده قم اقلام بهداشتی دریافت کردند افزود: پخش اقلام در استان گیلان نیز آغاز شده است. 50 میلیون ماسک  تخصصی وارد کشور می شود که بین پرسنل بیمارستان ها توزیع می شود. تا یکشنبه تمام این اقلام را توزیع می کنیم.

وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد : 3 میلیارد یورو دارو و تجهیزات را با دور زدن تحریم وارد کشور کردیم تا مردم بدون دارو نمانند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟