به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، با شیوع کرونا ویروس در ایران بحث کمبود  مواد ضد عفونی و ماسک معضل بزرگ  شهروندان شد در این میان رفتگران و کودکان زباله گرد جامانده ها از دریافت  ماسک و مواد ضدعفونی هستند این درحالی است که بیشتری نزدیکی به آلوده ترین بخش شهر را دارند ولی بدون لوازم حفاظتی دست در سطل های زباله ای می‌کنند که خود ممکن است عامل انتقال کرونا ویروس باشد.

از سوی دیگر رانندگان ماشین های بهشت زهرا نیز  هنوز امکانات ماسک و ضد عفونی کننده به آنها نرسیده است و در این خصوص دلنگران و معترض هستند.

غلامحسین محمدی مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره برنامه های شهرداری برای تامین دستکش ، ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای رفتگران و رانندگان خودروهای بهشت زهرا چنین گفت: در حال تهیه ماسک و دستکش برای تمام همکاران خود هستیم اما گاهی به دلیل فقدان وسایل لازم در بازار این مسئله وجود دارد که شاید وقفه ای نیز در تامین آن رخ دهد.

وی درباره اقدامات شهرداری برای زباله گردان بخصوص کودکان و نوجوانان زباله گرد  و تمهیداتی که برای دور نگهداشتن آنان از میکروب های سطل های زباله که می تواند انتقال دهنده کروناویروس و گسترش آن باشد چنین توضیح داد: سازمان خدمات اجتماعی برنامه ریزی هایی را در زمینه در دستور کار دارد تا زباله گردان را نیز از فضای ناسالمی که می تواند اثر در مبتلا شدن آنها به کروناویروس داشته باشد دور کنند البته اکثر این زباله گردان زیرمجموعه شهرداری نیستند ولی سازمان خدمات اجتماعی برنامه هایی برای آنان و دور نگهداشتنشان از فضای میکروبی دارد. همچنین از طریق اورژانس های 137 نیز رصد می‌شوند.

محمدی در ادامه گفت : برای ممانعت بیشتر از گسترش ویروس کرونا  ورود دست فروش ها نیز  به مترو ممنوع شد.

محمدی در تجهیز رانندگان خودروهای بهشت زهرا و مجهز نبودن آنها به  وسایل حفاظتی (ماسک و مواد ضدعفونی کننده) گفت: درباره این موضوع نیز مسئولان مربوطه موظف هستند تا وسایل بهداشتی را تامین کنند اما به دلیل کمبود لوازم حفاظتی در بازار با مشکل خرید مواجه هستیم.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟