به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، مبین بلوچ فعال اجتماعی و فرهنگی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره آخرین وضعیت بلوچستان مطرح کرد: سیل تا حدودی کنترل شده است و نیروهای امدادی منطقه، نیروهای مردمی با توجه به شناختی که از منطقه داشتند امداد را انجام دادند. از طرفی هلال احمر و نیروهای دولتی نیز کمک های زیادی کردند.

وی ادامه داد: تا کنون تعداد تلفاتی که به ما اعلام شده، دو نفر بوده که تنها یکی از آنها تایید شده است. همچنین بالای 100 روستا نیز درگیر سیل شده اند که نزدیک 10 روستا آسیب جدی دیده اند.

مبین بلوچ در خصوص اقلامی که مورد نیاز مردم است تصریح کرد: چادر، لباس گرم، پتو، نوار بهداشتی، پوشک و... مورد نیاز است. البته انتقال مواد غذایی در منطقه با مشکلات زیادی روبرو بود که خداروشکر این مسئله حل شده است چندین هلیکوپتر از زاهدان به این منطقه ارسال شده است.

این فعال اجتماعی و فرهنگی سیستان و بلوچستان درباره مشکلی فعلی آنها گفت:  مشکل اصلی ما بحث آفرود بازها است. ما در دشتیاری تعداد زیادی خودرو های آفرود داریم که اصلا نیاز به آمدن آنها نیست اما بعضی از این آفرودبازها  برای گِل بازی می خواهند  به منطقه بیایند. اینها همان لاکچری هایی هستند که با حضورشان دست و پای ما را برای امداد رسانی می بندند. البته بعضی از افراد نیز برای کمک می‌آیند اما آن چیزی که برای ما مشخص است بیشتر این افراد به هیجان و گل بازی فکر می‌کنند.

بلوچ در پایان خواستار این مسئله شد که مردم فعلا کمک های نقدی خود را به حساب افراد واریز نکنند. وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: منطقه ما به شدت از نظر اجتماعی آسیب پذیر است و سلبریتی ها نیز مانند همیشه شروع کردن به پول جمع کردن اما مردم واکنش نشان دادند به این مسئله و خداروشکر آنها نیز این کار خود را ادامه ندادند. ما به زودی شماره حساب موسسات معتبر منطقه را خواهیم داد تا اگر کسی مایل به کمک بود به آن حساب ها واریز کند.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟