حجم ویدیو: 7.20M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، مدتی است که مردم خونگرم و مهمان نواز سیتان و بلوچستان به دلیل آمدن سیل با مشکلات زیادی روبرو شده اند که در گیرودار حوادث پیش آمده در کشور گوشی برای شنیدن صدای آن مردم نیست.

علی سیستانی فعال اجتماعی در سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره آخرین وضعیت استان مطرح کرد: 6 شهر در حال حاضر درگیر سیل هستند که شهرستان‌های خاش، دلگان و روستاهای حاشیه تفتان در محاصره سیل قرار گرفته‌‌اند و همچنین دلگان نزدیک ایرانشه، زرآباد در کنارک و منطقه دشتیاری در وضعیت بحرانی قرار دارد.

وی ادامه داد: راه های ارتباطی بسیاری از روستاها مسدود شده و برق و اینترنت خانگی بعضی از روستاها نیز قطع شده است که به زودی وصل خواهد شد.

سیستانی تاکید کرد: هم اکنون مردم نیاز به اقلام غذایی و بهداشتی مانند کنسرو، نوار بهداشتی، پوشک، بیسکوییت و... دارند. البته نیروهای امدادی هلال احمر، ارتش، سپاه و بسیج در منطقه حضور دارند. 5 هلکوپتر امدادی در منطقه به کمک رسانی مشغول است که یکی از بندر عباس و 4 بالگرد نیز از زاهدان ارسال شده است.

او با بیان اینکه نیروهای هلال احمر کم هستند اظهار کرد: ارتش به دلیل اینکه در کنارک پایگاه هوایی دارد در آن ناحیه بسیار پررنگ تر است و در منطقه خاش نیز لشگر 08 فعالیت دارد.

این فعال اجتماعی در پایان گفت: چادر و پتو نیز نیاز مردم است اما در منطقه چابهار به دلیل اینکه شب های سردی را دارد به شدت پتو مورد نیاز مردم منطقه است. البته در مناطق دیگر نیز همین مسئله وجود دارد و حتی یخبندان هایی نیز شکل گرفته است.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟