به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، محمد علیخانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفتگو با رکنا اعلام کرده بود که هیچ کس با شکایت محمدعلی نجفی، شهردار مستعفی تهران محاکمه نشده است چرا که در دوره نجفی از مفسدان شهرداری شکایت نشده و 12پرونده فساد در حد یک حرف باقی مانده است.

رسیدگی به فساد در شهرداری یکی از مطالبات تهرانی هاست. از سوی دیگر اما سخنگوی قوه قضائیه درباره پیگیری پرونده های فساد در شهرداری اعلام کرده که هیچ شکایت مستندی از شهرداری ارائه نشده است.

روزگذشته دیدار پیروز حناچی، شهردار تهران و علی القاصی مهر دادستان، نور امیدی برای پیگیری فسادها در شهرداری و در صورت لزوم بازپس گیری اموال شهر را روشن کرد.

سیدامیرحسین شمس، مدیرکل حقوقی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری از فسادهای شهرداری شکایت مستندی ارائه نکرده است؟ به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: فرض می کنیم که شهرداری تهران هیچ شکایتی را ثبت نکرده است اما سازمان بازرسی کل کشور در دوره 12ساله مدیریت قبلی حدود 70-80 شکایت ثبت کرده و به قوه قضائیه رفته است. به فرض که ما شکایت نکردیم اما سازمان بازرسی کل کشور که شکایت کرده است.

او با اشاره به این که ما نیز شکایت هایی را در قوه قضائیه ثبت کرده ایم، تاکید کرد: اداره کل حقوقی شهرداری از صبح در دادسراها مستقر و پیگیر پرونده ها هستیم. ما متولی اموال مردم هستیم و خودمان را مدیون مردم نمی کنیم. ما برای استیفای شهر، شهرداری و شهروند تلاش می کنیم. این که شهرداری پرونده ها را پیگیری نمی کند خلاف واقع است. اداره کل حقوقی شهرداری پرونده ها را به روز پیگیری می کند. شهرداری تنها اداره و سازمانی دارای سامانه حقوقی است.

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که شهردار تهران در دیدار با دادستان از املاک نجومی هم صحبت شد؟ گفت: ما املاک شهرداری را به نجومی و غیرنجومی تقسیم نمی کنیم. در این نشست در مورد املاک شهرداری به صورت مفصل صحبت شد. املاک شهرداری تحت تصرف، اجاره شده، نجومی و غیرنجومی صحبت شد.

سازمان بازرسی شهرداری برای بررسی فساد احتمالی در سازمان بازنشستگی شهرداری مستقر شد. شمس در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای برای ارائه به قوه قضائیه از فساد در سازمان بازنشستگی شهرداری به اداره حقوقی رسیده است؟ گفت: قطعا پرونده ای به دست ما رسیده و حتما روال سیستماتیک آن طی شده و این پرونده ها را پیگیری خواهیم کرد.

خبرنگار: پریسا هاشمی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟