در این فراخوان از شاعران و ترانه‌سرایان دعوت می‌شود که پدیده زباله‌گردی و رنجی که این کودکان در چرخه طاقت‌فرسای کار متحمل می‌شوند را با زبان شعر و ترانه به تصویر بکشند.

سیروس الوند، حمید حامی و بابک زرین مسابقه شعر و ترانه با موضوع پدیده زباله‌گردی کودکان را داوری می‌کنند. بابک صحرایی نیز به عنوان دبیر و عضو هیات داوران این رویداد را مدیریت و داوری خواهد کرد.

بابک صحرایی درباره مضامین آثار ارسالی می‌گوید: بازنمایی شرایط دشوار کودکان زباله‌گرد و بیان رنج‌هایی که متحمل می‌شوند، پیامدهای خشونت‌ فیزیکی، جسمی، عاطفی و جنسی علیه کودکان زباله‌گرد، عواقب اخراج زودهنگام از دنیای کودکی و ورود به چرخه کار، مسئولیت شهروندان، جامعه و مسئولان برای حذف پدیده زباله‌گردی کودکان، حقوق کودکان زباله‌گرد و حق برخورداری آن‌ها از آموزش و امکانات رایگان از جمله مضامینی است که برای سرایش آثار پیشنهاد شده است.

به گفته صحرایی، ماجرای کودکان زباله‌گرد وقتی تاسف‌برانگیزتر می‌شود که بدانیم سهم آن‌ها از تجارت میلیاردی زباله موسوم به طلای کثیف کمتر از 3 درصد است و تنگناهای اقتصادی سبب شده کودکان ایرانی نیز به چرخه زباله‌گردی بپیوندند.

بر اساس اعلام روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» علاقه‌مندان تا آخر شهریورماه فرصت دارند آثار خود را همراه با مشخصات کامل به نشانی childrenb97@gmail.com ارسال کنند.

برگزیدگان آبان‌ماه در مراسمی با عنوان «آرزوهای خط‌خطی» و به مناسبت «روز جهانی منع خشونت علیه کودکان» معرفی خواهند شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟