حجم ویدیو: 4.96M | مدت زمان ویدیو: 00:02:22

اصلی‌ترین راز ماندگاری انقلاب اسلامی حمایت همه‌جانبه خانواده‌های مؤمن و انقلابی است که با جان و دل فرزندان و جگرگوشه‌های خود را راهی جبهه‌های دفاع مقدس کردند.

در کوچه‌پس‌کوچه‌های هر یک از شهر‌های کشور که نگاهی کوتاه و گذرا بیندازیم، نام و نشان یک شهید را مشاهده می‌کنیم که با دعای خیر مادر و آغوش گرم و شانه‌های لرزان پدر به جبهه‌های دفاع مقدس بدرقه شدند. کمتر خانواده‌ای را می‌شود پیدا کرد که در دوران دفاع مقدس فرزند خود یا یکی از بستگان و نزدیکانش را از دست نداده باشد و فرهنگ ایثار و شهادت در میان خانواده‌های ایرانی فرهنگی عمیق و قدیمی است که از پدران و مادران فداکار و مؤمن به یادگار مانده است.

شهید شعبانعلی عبدالهی سروی از شهدای هشت سال دفاع مقدس اردکان است که در جریان تفحص اخیر شناسایی و پیکر مطهرش به میهن اسلامی بازگشت. این شهید والامقام متولد اول فروردین ۱۳۴۱ است که در جریان عملیات رمضان در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش را در منطقه به امانت گذاشت. شهید عبداللّهی سروی پس از تلاش‌های شبانه‌روزی کمیته جستجوی مفقودین در ابتدای سال جاری تفحص و پس از انجام آزمایش DNA شناسایی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟