آخرین خبر از خورده شدن یک بچه توسط پلنگ در ایرانشهر + جزییات

به گزارش رکنا، وحید پورمردان مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، پیرو حمله یک قلاده پلنگ در شهویورماه ۹۷ به نوجوان ایرانشهری و جان باختن وی ضمن ابراز تأسف از حادثه مذکور گفت: از همان روز نخست بررسی‌ها و آسیب‌شناسی دلایل حمله پلنگ در دستور کار اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار گرفت و کلیه اقدامات لازم جهت احقاق حق و حقوق قانونی خانواده متوفی پیگیری شد.
وحید پورمردان افزود: با توجه به پیگیری‌های انجام شده توسط اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان طی چند روز اخیر و در کمتر از مدت ۱۰ ماه از زمان حادثه، مسئول حقوقی اداره کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر ضمن حضور در منزل کودک متوفی و دلجویی و ابراز همدردی با خانواده آن مرحوم، دیه کامل یک مرد در ماه حرام را به پدر و مادرش پرداخت کردند.
وی عنوان داشت که متاسفانه این روز‌ها در سراسر کشور شاهد افزایش تعارضات انسان و حیات وحش به دلیل تخریب زیستگاه، ورود انسان‌ها به زیستگاه‌های حیات وحش، خشکسالی و کمبود منابع غذایی هستیم و گاهاً شاهد اینچنین اتفاقات دردناک در سطح استان هستیم. این حادثه در زیستگاه پلنگ و در فصل جفت گیری آن رخ داده و پلنگ، طبق غریزه خود برای دفاع از قلمرو و یا تامین طعمه اقدام به حمله کرده است لازم بذکر است که حیات وحش برای حفظ قلمرو خود در فصل جفت گیری بسیار حساس و تهاجمی هستند.
پورمردان در پایان از مردم شریف استان بویژه عشایر و جوامع محلی که در نزدیکی زیستگاه‌های طبیعی گونه‌های نادر و حمایت شده استان نظیر تمساح، خرس سیاه، پلنگ و. زندگی می‌کنند در خواست نمود تا از تردد و رفت و آمد غیر ضروری در زیستگاه‌های حیات وحش خودداری نمایند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟