به گزارش رکنا ، مراسم بیست و دومین گردهمایی یادگاران هشت سال دفاع مقدس شامگاه پنج شنبه در حسینه عاشقان ثارالله سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز برگزار شد.
در این مراسم که جمع کثیری از پیشکسوتان و یادگاران دوران دفاع مقدس از سپاه، ارتش، ناجا و بسیج حضور داشتند، از رشادت ها و فداکاری های سی ساله سردار سرتیپ پاسدار اسداله ناصح از فرماندهان دلیر لشکر 10 سیدالشهدا (ع) توسط سردار علی فضلی ریاست دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) و سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز تقدیر و تجلیل ویژه به عمل آمد.
سردار اسدالله ناصح، فرمانده سابق لشگر ۱۰ حضرت سیدالشهدا (ع) در این مراسم ضمن سخنانی گفت: در دوران جنگ تحمیلی، هر کس در منطقه خود با حداقل امکانات در اختیار، تمام توانش را برای ایستادگی در مقابل دشمن به کار می گرفت؛ اکنون زمان آن رسیده که مسؤولین به جبران زحمات مردم این مرز و بوم دغدغه حل مشکلات آنان را داشته باشند. 
فرمانده سابق لشگر ۱۰ حضرت سیدالشهدا (ع) به مسؤولین توصیه کرد موضوع اشتغال را جدی بگیرند و موانعی که بر سر راه جوانان وجود دارد را برطرف کنند و همچنین به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان توجه داشته باشند تا آن ها نیز تمام توان و استعداد خود را در داخل کشور به کار گیرند.
سردار ناصح با بیان اینکه مطالعه خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس یادآور روزهای دشوار جنگ است، افزود: آن زمان قرار بود دشمن ظرف یک هفته تمام ایران را اشغال کند اما 33 روز در خرمشهر ماند و نه تنها موفق به تصرف ایران نشد بلکه خرمشهر نیز آزاد شد.
وی ادامه داد: زمان جنگ سلاح های جنگی پیشرفته امروزی در اختیار رزمندگان نبود اما با عنایت خداوند و ائمه اطهار به مملکت و مردم پیروز میدان جنگ شدیم در حالی که امروز توانایی تولید انواع موشک های نقطه زن را داریم.
ناصح با بیان اینکه اکنون در جنگ بزرگ اقتصادی به سر می بریم، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس دشمن مشخص و در مقابل ما بود اما امروز تشخیص دشمن دشوار است.
در ادامه این مراسم از یازده نفر از پیشکسوتان نمونه سال 1398 تقدیر و از یک صد نفر از پیشکسوت سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز تجلیل به عمل آمد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟