به گزارش رکنا، چگینی مسئول واحد پیوند اعضای معاونت درمان علوم پزشکی قزوین گفت: دومین مورد اهدای استان قزوین در سال 98 از طرف خانواده جوان 37 ساله صورت گرفت و حداقل 3 نفر را از مرگ حتمی نجات داد.
وی ادامه داد: این جوان بوئین زهرایی در اثر تصادف با موتورسیکلت دچار مرگ مغزی شد و با ایثارگری خانواده‌اش برای اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل و کبد و کلیه‌هایش اهدا شد. 
مسئول واحد پیوند اعضای معاونت درمان علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: علاوه بر سه ارگان بافت‌های این جوان نیز به افراد نیازمند اهدا خواهد شد.
وی عنوان کرد: لازم است در رأستای اهدای عضو فعالیت فرهنگی صورت گیرد؛ چراکه اکنون 24هزار نفر در کشور به اعضای اهدایی نیازمند هستند که درصورت فراگیر شدن اهدای عضو بیماران مرگ مغزی این نیاز تأمین خواهد شد. 
این مسئول تأکید کرد: با اهدای عضو دریافت کننده هیچ هزینه‌ای جهت پیوند و درمان پرداخت نمی‌کند و این موضوع می‌تواند به کاهش هزینه بیماران بویژه د ر بخش کلیه که خرید و فروش صورت می‌گیرد کمک قابل توجهی کند.
وی در پایان گفت: دراستان قزوین نیز حدود 100نفر به پیوند کلیه نیاز دارند و زندگی خود را با زحمت و دیالیز می‌گذرانند؛ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به این بیماران کمک خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟